حسگر تشخیص اثر انگشت در iOS beta v4

حسگر تشخیص اثر انگشت در iOS beta v4

- درApple, شرکت های موبایل, موبایل
48
۱

مدت هاست که شاهد شنیدن شایعات مختلفی از امکانات جدیدی که قرار است در نسل بعدی آیفون شاهد آن باشیم هستیم. یکی از این امکانات اضافه شدن سنسور اثر انگشت برای بهبود امنیت و راحتی کاربران است ولی شایعات همیشه درست از آب در نمیایند. اما شواهدی جمع آوری شده که در نسل بعدی آیفون شاهد این سنسور خبر ساز خواهیم بود


آخرین نسخه آزمایشی از سیستم عامل iOS 7 در شب گذشته به دست توسعه دهندگان رسیده است. یکی از افراد کنجکاو به جمع آوری سرنخ هایی مبنی بر وجود حسگر اثر انگشت در این نسخه از iOS پرداخته است که البته به نتایجی نیز درست یافته است. علاوه بر این فرد کنجکاو، یک برنامه نویس حرفه ای نیز همان کار را تکرار کرده است و نتیجه چیزی جز تایید حرف آن فرد کنجکاونبود.

iphone-biometric-xml-640x252

به عکس بالا نگاه کنید، این یک فایل xml می باشد که از فایل های رابط کاربری کیت سنسور اثر انگشت بدست آمده است. با نمایان شدن پیغامی بر روی صفحه و همچنین نمایش عکسی از کاربر درخواست می کند که خودش را به دستگاه توسط قرار دادن انگشت شصت خود بر روی تنها دکمه ی آیفون یعنی هوم اهراز هویت کند.
اگر این عکس واقعیت داشته باشد، طبق این عکس یکی دیگر از شایعات یعنی وجود این سنسور دوست داشتنی (به قول طرفدارای اپل) در کلید هوم به واقعیت می پیوندد. این بسیار خوب است که این سنسور را بر روی دکمه ای قرار دهند که کاربر از آن استفاده ی زیادی می کند. بدین ترتیب دستگاه می تواند قابلیتی داشته باشد که در تمامی لحظات کاربر را اهراز هویت نماید و مطمئن شود که حتی پس از باز کردن قفل نیز، صاحب اصلی آیفون است که مشغول کار کردن با دستگاه می باشد. همچنین می تواند قابلیتی داشته باشد که برای ورود به هر نرم افزار، اهراز هویت را انجام دهد و بدین ترتیب از دستگاه شما و مخصوصا اطلاعات شخصی شما حفاظت بیشتری صورت خواهد گرفت.
باید منتظر بمانیم که با وحود این مدارک که احتمال سنسور تشخیص اثر انگشت را قوی و قوی تر می کند، آیا اپل از آن در نسخه ی بعدی آیفون که تمامی طرفداران برنداپل منتظر آن هستند استفاده خواهد کرد؟ نظر شما در این باره چیست؟

0

1 نظر

  1. من عاشق محصولات آیفونم واسه آیفون هر کاری شدنیه , ینی نشد تو کارشون نی !
    سامسونگم بدرد پاک کردن کف پا میخوره تا گوشی سامسونگ یه شرکت متقلده…

    0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نصب فلش پلیر روی کیت کت

در سال قبل شرکت ادوبی اعلام کرد که