بزرگ ترین سازه سقف متحرک در جهان

بزرگ ترین سازه سقف متحرک در جهان

- دراخبار تکنولوژی
278
۳

بزرگ ترین سازه سقف متحرک در جهان

مجموعه ورزشی سنگاپور یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی این کشور بود که به دلیل بحران اقتصادی در سال 2011/1390 متوقف شد ؛ اما فعالیت عمرانی در آن دوباره از سر گرفته شده و قرار است در سال 2014/1393 افتتاح شود . در قلب این پروژه ، استادیوم ملی 55 هزار نفری سنگاپور واقع شده که وقتی افتتاح شود ، رکورد بزرگ ترین سازه سقف متحرک با شعاع 310 متر را از آن خود خواهد کرد .

singapore_national_stadium-9

singapore_national_stadium-6

این سقف گنبدی که مساحت آن به 20 هزار مترمربع بالغ می شود ، از فولاد بسیار نازک ساخته می شود که وزن سازه را به 100 کیلوگرم به ازای هر متر مربع خواهد رساند و بدین ترتیب ، کل سازه اندی بیش از 8057 تن وزن خواهد داشت که برای چنین ابعاد عظیمی واقعا وزن کمی است ! پوشش سقف همچنین با هزاران نمایشگرهای LED پوشیده خواهد شد تا شبانگاه به عنوان بزرگترین نمایشگر جهان ، تصاویر را در ابعاد عظیم برای تماشگران نمایش دهد .

singapore_national_stadium-3

1

البته مهم ترین وظیفه این سازه گنبدی ، ایجاد سایه در طول روز و ذخیره انرژی خورشیدی برای مصارف شبانگاهی است که به کمک سلولهای خورشیدی نصب شده در خارج آن ایجاد می شود . علاوه بر آن ، یک سیستم تهویه مطبوع عظیم هم هوای خنک و بدون رطوبت را به تک تک صندلی های استادیوم منتقل خواهد کر .

singapore_national_stadium

0

3 نظر

 1. رضا خان بیگی

  فقط ورزشگاه آزادی خودمون :-D

  0

  1. اره …
   هم چمن داره …هم دروازه …از همه مهمتر صندلی :eek: خودش کلی حرفه :wilt:

   0

   1. رضا خان بیگی

    به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی :-D …. تازه 100 هزار نفریه 8-)

    0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

[خاطره 1392] معرفی سایت تکفارس در شبکه سه

سایت تکفارس به عنوان یکی از وب سایت