یک ابررایانه در ژاپن ساخت داروهای جدید را عهده دار می‌شود

یک ابررایانه در ژاپن ساخت داروهای جدید را عهده دار می‌شود

این ابررایانه ژاپنی، قدرت تحلیل پروتئین‌ها را خواهد داشت و اندازه‌اش تقریبا برابر با ۴کتابخانه خواهد بود.

 

موسسه تحقیقاتی ریکن به عنوان یک مرکز تحقیقاتی علوم طبیعی دولتی در ژاپن در راستای ساخت یک ابررایانه بسیار تخصصی کار می کند که برای تحلیل پروتئینها و داروسازی کاربرد خواهد داشت.

ابررایانه محققان ژاپنی که در عرصه داروسازی کار می کند قویترین ابررایانه در نوع خود خواهد بود که اواخر سال جاری آنلاین می شود. چرا که طراحی و فناوریهای اولیه آن انجام شده است.

این ابررایانه برای مدلسازی تغییرات ساختار پروتئین مورد استفاده قرار می گیرد که ۱۰۰ برابر سریع تر از “رایانه کی ” خواهد بود. “رایانه کی” قویترین رایانه کنونی در ژاپن است.

شرکت الکترونیک و فناوری هیتاچی به ساخت سخت افزار این پروژه ابررایانه با بودجه ۷.۵۵ میلیون دلاری کمک کرده است.

این دستگاه در نهایت اندازه چهار کتابخانه خواهد بود و در موسسه علوم رایانه ای پیشرفته ریکن در شهر کوب ژاپن آغاز به کار می کند.

براساس اعلام موسسه ریکن، این موسسه به دانشگاه های ژاپنی و شرکتهای داروسازی این امکان را می دهد که از این رایانه جدید استفاده کند.

زیست فناوری به سنگ بنای توسعه درمانهای سرطان تبدیل می شود و به نظر می رسد که کلید مقابله با این بیماری در سرعت محققان برای درک ساختار پیچیده پروتئینهایی است که در این بیماری وجود دارد.

درحال حاضر هیچ رتبه بندی جهانی برای ابررایانه ها در این زمینه وجود ندارد اما موسسه ریکن مدعی شده است که این دستگاه جدید از هر ابررایانه تحقیقاتی دارو که امروز در دسترس است سریعتر عمل می کند.

0

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً حاصل جمع زیر را به عدد را قرار بدهید. *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

شایعات عرضه ی Mass Effect 4

Mass Effect 4 یکی از مورد انتظار ترین