گوگل پیش به سوی اینترنت 10 گیگابیت!

گوگل پیش به سوی اینترنت 10 گیگابیت!

همه شما Google Fiber که پرسرعت ترین سرویس اینترنت در جهان است را می شناسید. تنها افرادی که در غرب می نشینند از این اینترنت برخوردارند که سرعت آن 1Gigabit می باشد اما با این حال گوگل هم اکنون در حال کار کردن بر روی سرعت 10Gb می باشد! در کنفرانس تکنولوژی Goldman Sachs در این هفته آقای Patrick Pichette از شرکت گوگل صحبت هایی  از موج بعدی سرعت اینترنت داشت.

گوگل اعلام کرده است که کارهایی بر روی سرعت اینترنت در حال انجام است. این کارها دو سال قبل منجر به دسترسی به اینترنت یک گیگابیت بود که آن را با Google Fiber و FTTH می شناسیم که به گفته گوگل 100 برابر سریع تر از سرعت اینترنتی است که اکثر آمریکایی ها امروزه به آن دسترسی دارند. این سرویس در چندین شهر گسترده شده است و ادامه پیدا خواهد کرد.

اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چرا باید در 1 گیگابیت سرعت متوقف شد؟ می توان گفت که گوگل متوقف نشده است!

صحبت های Pichette:

بعد از گسترش 1 گیگابیت،به سراغ 10 گیگابیت خواهیم رفت. پس ما هم اکنون بر روی 10 گیگابیت کار می کنیم زیرا که می دانیم هم اکنون یک گیگ کار می کند.

هم اکنون Google Fiber یک روند 10 ساله را طی می کند و به نظر می رسد که در سال 2022 باید منتظر سرعت 10 گیگابیت بود اما هنوز دلیلی وجود ندارد که چرا گوگل این کار را سریع تر نمی کند.

وی در ادامه افزود:

این کاریست که ما در حال انجام آن هستیم. به خودمان می گوییم: چرا صبر کنیم؟ ما باید در زیرساخت ها سرمایه گذاری بکنیم. خبر بزرگ این است که می دانیم جهان به کدام سوی حرکت می کند و پیش رفت می کند. این موج جدید از سرعت اجتناب ناپذیر می باشد.

Pichette اطلاعات بیشتری را در اختیار نگذاشت و هم چنین مشخص نیست که Google Fiber در کدام منطقه گسترش پیدا می کند ولی اعلام کرد که طرفداران منتظر اخبار بعدی باشند.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سایت Feedly نیز توسط DDoS هک شد!

روز گذشته، Feedly و Evernote گزارش دادند که