اپلیکیشن لاین چت فیلتر شد

اپلیکیشن لاین چت فیلتر شد

- دراخبار تکنولوژی
85
۲

دیروز در اینترنت خبری مبنی بر اینکه نرم افزار یا اپلیکیشن لاین چت در شبکه اجتماعی افسران فیلتر شده است وارد فضا مجازی شد. ما در این مطلب می خواهیم به دلایل فیلتر شدن این اپلیکشین بپردازیم.

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنت اعلام کرد که از دلایلی که این اپلیکشین را فیلتر

کردیم این بود که صاحبان این اپلیکشین در خارج از کشور بودند و با استفاده از این اپلیکشین تمامی اطلاعات موجود در گوشی کاربران و همچنین رصد کردن ارتباطات اعضای این اپلیکشین و نقض حریم خصوصی افراد را انجام می دادند.

باعث شد که ما این اپلیکشین را فیلتر بکنیم. در ادامه افزودند که : این نرم افزار عامل انتشار بسیاری از محتوای مجرمانه و همچنین مطالب مستهجن بوده است. که همین کار انها باعث ایجاد ضرر های جبران ناپذیری برای نوجوانان و همچنین جوانان می شده است. در ادامه ایشان افزود : با اینکه افراد و صاحبان گرداننده ی این نرم افزار با اینکه در خارج از کشور هستند پاسخگوی شکایات خانواده های زبان دیده نبوده و نیستند. و مهم ترین عاملی که باعث شد ما این نرم افزار را فیلتر بکنیم درخواست های مکرر خانواده های زیان دیده و اسیب دیده بود . و باعث شد که ما این نرم افزار را مسدود سازی بکنیم. در اخر حرف هایشان نیز افزودند که کاربران می توانند به جای استفاده از نرم افزار های خارجی می توانند از نرم افزار های داخلی استفاده بکنند. و برای اطلاعات شما کاربران گرامی سایت در زمینه فیلتر شدن این سایت و همچنین اطلاعات کمی در زمینه ی کارگروه ما می توانیم این مطلب را برای شما  قرار بدهیم .

فیلتر شدن لاین چت  شنبه ۲۶ بهمن ماه – در جلسه شورای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بدون رای منفی به تصویب رسید.

طبق ماده ۲۲ قانون جرایم رایانه‌ای، این کارگروه با عضویت نمایندگانی از سه قوه قضائیه، مجریه و مقننه (شامل ۶ وزیر از دولت، دو نماینده مجلس شورای اسلامی و به ریاست دادستان کل کشور) تشکیل جلسه می‌دهد.

0

2 نظر

  1. اینام دیگه شورش رو در آوردن

    0
  2. ببخشید اشتباهی اینجا نظر دادم

    0

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً حاصل جمع زیر را به عدد را قرار بدهید. *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

خرید تازه ی شرکت گوگل چیست

شرکت گوگل با خرید تازه اش  می خواهد