IOS 7.1 دو برابر بیشتر از آندروید 4 به بالا خراب می شود

IOS 7.1 دو برابر بیشتر از آندروید 4 به بالا خراب می شود

- دراخبار تکنولوژی
40
۲

همیشه یک خیال تبلیغاتی به این عنوان که IOS از آندروید بهتر و نرم تر است بوده. یا اینکه آندروید پر از باگ و خرابیست. اما نتایج منتشر شده از این دو سیستم عامل شرایط را کاملا برعکس نشان می دهد.

اپل اخیرا در پی انتشار نسخه ی جدید IOS یعنی نسخه ی 7.1 ادعا کرد که این نسخه با دوام ترین نسخه ی این سیستم عامل است. اما حال که نتایج تست بیرون آمده حال این سیستم عامل خراب به نظر می رسد. این تحقیقات توسط Crittercism انجام شده که برای آن از یکی میلیارد استفاده کننده از موبایل کمک گرفته است. این تست های مشکل همه ی شرایط اعم از نسخه ی IOS و اپراتور سیم کارت، جواب دادن یک برنامه و زمان تلف شده برای اجرا شدن را هم در نظر گرفته است. این نتایج نشان داد که IOS6 دارای 2.5% مشکل و کرش بوده. IOS7 اوضاع را بهتر کرد و عدد را به 2.1% رساند. در نسخه ی IOS 7.1 هم این میزان بسیار کم و به  1.6% رسید. اما آندروید بسیار بهتر عمل کرده. نسخه ی بسیار قدیمی Gingerbread فقط 1.7% خرابی داشته. از ورژن 4 به بالا هم میزان این خرابی به 0.7% رسیده. این نتایج به این معنیست که خراب شدن عملیات در IOS7.1 دوبرابر نسخه ی 2 سال پیش آندروید است.

در هر دو سیستم عامل، مشکل نسخه ی گوشی بسیار کمتر از تبلت هاست. اما شرایط در آنجا هم به نفع آندروید در حال رقم خوردن است. دلیل این امر هم این است که بسیاری از توسعه دهندگان برنامه های خود را ویژه ی تبلت درست نکرده اند اما تعداد برنامه های ویژه ی تبلت روز به روز در حال اضافه شدن است و این خود باعث کم شدن این مشکلات می شود. سامسونگ در بین گوشی های آندرویدی بهترین عملکرد را داشته. نکته ی عجیب در تست ها عملکرد بهتر Iphone 5 نسبت به Iphone 5s است.

نتایج این تست ها بسیار مفید و جالب بوده. بنا بر تست های انجام شده بیشترین نرم افزار هایی که باعث کرش سیستم می شدند بازی ها بوده اند.

0

2 نظر

  1. سلام. جالب بود ولی این مطلب کاملا اشتباه میباشد. دومن آندروید نیست اندروید هست!

    0

    1. سلام دوست عزیز. ممنون بخاطر نظرتون. این خبر از خبرگزاری های بزرگ گرفته شده و نتایج رسمی هستند. اما خوب بازی هم مهم اون لذتیه که موقع کار کردن با گوشی به شما دست میده. بله حق با شماست. از این به بعد از کلمه ی اندروید استفاده میشه

      0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مقایسه ی OnePlus One و Google Nexus 5

گوشی های بزرگ و جذابی در حال عرضه