TAG Heuer و ساخت یک گوشی با پانل شارژ خورشیدی

TAG Heuer و ساخت یک گوشی با پانل شارژ خورشیدی

- دراخبار تکنولوژی
80
۰
TAG Heuer و ساخت یک گوشی با پانل شارژ خورشیدیTAG Heuer و ساخت یک گوشی با پانل شارژ خورشیدی

TAG Heuer اقدام به ساخت گوشی ای کرده است که در قسمت پشت گوشی یک پانل شارژ با نور خورشید و جود دارد که یک نوآوری و طراحی جدید محسوب میشود.

کمپانی TAG Heuer به تازگی گوشی ای را معرفی کرده است که جز گوشی های لوکس و گران قیمت هم محسوب میشود این گوشی دارای یک پانل خورشیدی برای استفاده از انرژی خورشید و شارژ باتری گوشی است.با این گوشی شما دیگر نگران تمام شدن شارژ باتری گوشی خود نخواهید بود چون در هر جا که باشید و نور خورشید را ببینید می توانید با قرار دادن گوشی خود در معرض نور خورشید یاتری گوشی را شارژ کنید و اصلا شارژر کابلی گوشی را هم دور بیاندازید.

این گوشی در نگاه اول شبیه به گوشی 3310 نوکیا به نظر میرد اما وقتی از قیمت آن آگاه شوید می فهمید که کوچکترین شباهتی به گوشی نوکیا 3310 ندارد. این گوشی جز گوشی های لوکس و سفارشی به شمار میرود که تنها تعداد اندکی از آن ساخته خواهد شد و فقط در برخی از کشور ها عرضه میشود.

این گوشی به یک نام برازنده هم مزین شده است که شرکت TAG به نظر شخص بنده نام بسیار خوبی را انتخاب کرده است. نام این گوشی ” قدرت ابدی” است که این نام به خورشیدی بودن گوشی هم اشاره دارد که قدرت آن را ابدی کرده است و هیچگاه به دلیل کمبود انرژی خاموش نخواهد شد!

سیستم انتقال قدرت طبیعی این گوشی با مدرن ترین تکنولوژی روز ساخته شده است و کوچکترین اتلاف انرژی در آن رخ نمی دهد . حتی اگر شما گوشی را در نور طبیعی و روشنایی روز هم قرار دهید این گوشی شروع به شه میکند و نیاز نیست آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.این در مقایسه با مدل های قبلی یک دستاورد خوب به شمار میرود چون در مدل های قیلی باتری های شارژ خورشیدی به ناچار باید پانل خورشیدی را در معرض مستیم نور خورشید قرار داد تا به خوبی و بازده بالا باتری را شارژ کند که این مشکل در این گوشی وجود ندارد.

شما میتوانید فیلم عملکرد این گوشی را در شبکه های اشتراک گذاری ویدیو مثا یوتوب و آپارا مشاهده کنید تا بیشتر با طرز کار پانل خورشیدی آن آشنا شوید. قیمت این گوشی هنوز به درستی اعلام نشده اما به نظر میرسد که باید قیمت بالایی داشته باشد.و احتمالا در ایران هم عرضه نخواد شد.اما امیدواریم شرکت های ایرانی هم از این مدل الگو برداری کنند و به فکر استفاده از تنرژ های سبز بیافتند تا در آینده بتوانیم ما هم در بازار های جهانی سهمی داشته باشیم و به رقابت با کپانی های بزرگ دنیا بپردازیم این اکنون یک آرزو برای ما است اما یقین داشته باشید که با کمی تلاش ما هم میتوانیم جز بزرگان عرصه تکنولوژی در دنیا باشیم به امید چنین روزی.

 

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سه میلیارد کاربر اینترنت در کل دنیا تا سال 2015

خبری مبنی بر یک پیش بینی بزرگ به