مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

- دربررسی تخصصی, مقالات
413
۵
مقایسه کامل htc one m8 و iphone 5sمقایسه کامل htc one m8 و iphone 5s

بار دیگر تصمیم داریم گوشی جدید اچ تی سی وان ام ۸ را با یکی از رقیبان خود یعنی iphone 5s  به صورت کاملا تخصصی مقایسه کنیم تا مشخص شود که کدام برنده ی این مقایسه و این رقابت خواهند بود.

در این مقایسه تمام جنبه های مهم سخت افزاری و نرم افزاری مورد مقایسه قرار میگیرد . شاید برخی از جنبه های مقایسه برای شما مهم جلوه نکند اما در یک مقایسه ی تخصصی خیلی از فاکتور ها باید در نظر گرفته شوند.

این مقایسه بر اساس یک تست کاملا علمی انجام گرفته که یکی از سایت های تخصصی موبایل آن را انجام داده است و ما نتایج به دست آمده را به آگاهی شما میرسانیم.

کمپانی تولید کننده ی گوشی های آیفون را همه ی ما میشناسیم و همه میدانند که در کیفیت کحصولات این کمپانی هیچ شکی نمی توان کرد اما کارایی و مقرون به صرفه بودن هم یک فاکتور یک محصول خوب به حساب می آید. به نظر میرسد htc one m8 توانایی رقابت با آیفون ۵ اس را داشته است که این تست انجام شده و شاید هم برنده ی این مقایسه ام ۸ باشد!

مقایسه اندازه ی دو گوشی:

ابعاد گوشی اچ تی سی وان ام۸ بدین شرح است: دارای ضخامت ۹٫۴ میلیمتری و طول ۱۴۶ میلیمتری و عرض ۷۱ میلیمتری است (در تصویر هم میتوانید مشاهده کنید) اما گوشی آیفون ۵ ای دارای ضخامت  ۷٫۶ میلیمتری و طول ۱۲۴ میلیمتری و عرض ۵۹ میلیمتری است.با این اعداد و ارقام مشخص شد که گوشی ام ۸ هم ضخیم تر و هم پهن تر از گوشی  آیفون ۵ اس است و به این معنا است که گوشی های آیفون هنوز به حد استاندارد گوشی های هوشمند امروزی نرسیده اند البته از نظر اندازه عرض میکنم . چون در حال حاضر ابعاد گوشی ام ۸ را میتوان نرمال به حساب آورد. پس بزرگی و ضخامت ام ۸ دلیل بر ضعف آن نیست بلکه یک مزیت به حساب میآید.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه وزن دو گوشی:

بی شک میتوانید حدس بزنید که کدام گوشی سنگین تر است؟بله درست حدس زدید گوشی ام۸ سنگین تر است و با وزن  ۱۶۰ گرم نسبت به آیفون ۱۱۲ گرمی کمی سنگین تر است.این مقدار سنگینی در حد ۴۳ درصد وزن کل  گوشی آیفون ۵ اس است که با این رقم درصدی کمی زیاد به نظر میرسد.شاید سبک بودن مزیت خوبی برای یک گوشی محسوب شود.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه بدنه دو گوشی:

در مقایسه بدنه ی دو گوشی نمی توان هیچ تفاوتی بین آن دو قائل شد هر دو دارای بدنه ی آلومینیومی با مقاومت بالا هستند و در طراحی بدنه آنها نهایت ظرافت به کار رفته است چیزی که در کمتر گوشی هوشمندی می توانبد تجربه کنید.پس در این قسمت کار با تساوی به پایان میرسد.شاید کار طراحی ام ۸ را تقلیدی از آیفون ۵ اس دانست البته به عقیده ی برخی متخصصان طراحی اینگونه است. اما برخی دیگر میگویند و قتی از بدنه فلزی استفاده شود دیگر بحث تقلیدو این چیزها از میان میرود.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه رنگ بندی دو گوشی:

بحث تقلید اینجا هم به چشم میخوردبا توجه به این که گوشی آیفون ۵ اس شش ماه زودتر از ام ۸ معرفی شد و در رنگ های مشکی طلایی و نقره ای در بازار عرضه شد و درست ام۸ هم همین رنگ ها را برای خود برگزیده است شاید کلمه ی تقلید و الگو برداری زیاد هم غیر واقعی جلوه نکند.اما خارج از این مسائل باید ام۸ را به خاطر طراحی خوب بدنه و رنگ بندی فوق العاده خوب تحسین کرد کاری که در مورد آیفون ۵ اس هم باید انجام داد.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه صفحه نمایش دو گوشی:

بزرگترین تفاوت قابل مشاهده ی این دو گوشی شاید همین صفحه نمایش باشد شاید که البته کلمه ی درستس نیست باید گفت که به یقین بزرگترین تفاوت این دو گوشی است.ام ۸ دارای یک صفحه نمایش ۵ اینچی است و از ۱۰۰% فضای قابل استفاده جلوی گوشی استفاده کرده است.این در حالی است که اندازه ی صفحه نمایش ایفون ۵ اس ۴ اینچ است و تنها از ۶۴% فضای ممکن برای ایجاد صفحه نمایش بهره برده است.این همان مسئله ای است که گفته شد. ایفون هنوز هم دوست ندارد وارد دنیای گوشی های هوشمند مدرن شود و سایز گوشی های خود را تغییر دهد.این در حالی است که رزولوشن ام ۸ ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و با تراکم پیکسلی ۴۴۱ در هراینچ است و در برابر آن آیفون ۵ اس با رزولوشن ۱۱۳۶ در ۶۴۰ و تراکم پیکسلی ۳۲۶ وجود دارد.و به جرات میتوان گفت گوشی ایفون ۵ ای حرفی برای گفتن در مقابل ام ۸ ندارد و در این قسمت از ام ۸ شکست میخورد.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

سنسور اثر انگشت:

آیفون ۵ اس گوهری را با خود دارد که ام ۸ از داشتن آن محروم است و آن سنسور تسخیص اثر انگشت میباشد که آیفون ۵ ۵۰ % فروش خود را مدیون اضافه کرند این سنسور است. (طبق بازخورد های به دست امده از مشتریانی که آیفون ۵ اس را خریداری کرده اند.)شاید برای ما چندان مهم به نظر نرسد اما در جوامع اروپایی و امریکایی این سنسور میتواند کاربرد های امنیتی فراوانی داشته باشد.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

سنسور تشخیص حالت:

حالا نوبت ام ۸ است که به داشتن چیزی بنازد که آیفون ۵ اس فاقد آن است و آن هم سنسور تشخیص حالت است.برای مثال وقتی گوشی شکا زنگ میخورد شما کافیست گوشی را به گوش خود نزدیک کنید بدون اینکه دکمه ای را فشار داده یا لمس کنید گوشی خود به خود تماس را برقرار خواهد کرد این یکی از کاربرد های این سنسور است که آیفون ۵ اس از داشتن آن محروم است.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه باتری دو گوشی:

دومین مسئله مهم بعد از صفحه نمایش حتما قدرت و دوام باتری است.چیزی که امروز به مشکل بزرگ گوشی های هوشمند تبدیل شده تمام کمپانی ها تلاش کرده اند که باتری هایی را برای گوشی های تولیدی خود بسازند که دوام و شارژ دهی خوبی داشته باشد اما همه به یک اندازه موفق نیستند.ام۸ دارای یک باتری۲۶۰۰ میلی آمپری است که باتری قدرتمندی است و ایفون ۵ اس دارای یک باتری ۱۵۷۰ میلی آمپری است که تقریبا ۱۰۰۰ میلی آمپر از ام۸ کمتر است. در تست پخش مداوم ویدیو د هر دو گوشی مشخص شد که دوام باتری ام ۸ ۴۹ درصد بیشتر از باتری آیفون ۵ اس است و این مسلئه را روشن میکند که کدام گوشی برنده ی رقابت باتری هاست.در حال حاضر در بین تمام گوشی های هوشمند اندرویدی ام ۸ بهترین باتری را دارا است و در تمام مقایسه ها برنده ام ۸ بوده است.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه حالت ذخیره باتری:

ام ۸ دارای حالتی است به نام  نهایت ذخیره باتری برای مواقعی که باتری گوشی بسیار کاهش یافته این مزیت به طور اتوماتیک گوشی را به حالتی تغییر میدهد که کمترین مصرف باتری را داشته باشد برای مثال صفحه نمایش را از رنگی به سیاه و سفید تغییر میدهد تمام برنامه های /اماده به کار را به طورز کامل میبندد و نور را هم تا جای ممکن پایین میآورد.ایفون ۵ اس فاقد چنین حالتی است و در این قسمت ام ۸ با قدرت آیفون را شکست میدهد.این در حال است که گفتیم ام ۸ بهترین باتری را بین تمام گوشی های اندرویدی تا به این لحظه دارد و با داشتن این آپشن ویژه این قدرت بیشتر هم میشود.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه اسپیکر مکالمه دو گوشی:

این موضوع برای خیلی از مشتریان گوش های هوشمند مهم نیست اما به همان انداز ه هم برای خیلی از مشتریان مهم است.در ازمایش به عمل آمده مشخص شد که اسپیکر ام۸ قدرت و کیفیت بیشتری نسبت به رقیب خود آیفون ۵ اس دارد و این تفاوت بسیار هم زیاد بوده است.فاکتور های زیادی در این بخش تست میشوند از جمله قدرت تفکیک صداهای در یافتی و همچنین شفافیت و وضوح صدا در این قسمت بسیار مهم هستند.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه دوربین دو دستگاه:

دوربین هم از فاکتور های مهم به حساب می اید ام هم دارای یک دوربین ۴ مگا پیکسلی در جلو دستگاه و در عین ناباوری یک دوربین قوی تر ۵ مگا پیکسلی در جلو دستگاه دارد که برای مکالمه تصویری به کار میرود درک این موضوع کمی سخت است که چرا دوربین جلو گوشی بهتر از دوربین پشت است.در مقابلآیفون ۵ اس دارای یک دوربین ۸ مگا پیکسلی در پشت و یک دوربین ۱٫۳ مگاپیکسلی در جلوی دستگاه است که در مجموع در این قسمت میتوان آیفون را برنده دانست.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

سنسور عمق:

حتما میدانید که ام ۸ دو دوربین در پشت دارد که یکی از آنها به عنوان یک سنسور عمل میکند و جلوه های جالب و امکانات عکسبرداری زیادی را در اختیار قرار میدهد که تاکنون در هیچ گوشی دیگری وجود نداشته است .یک سری ویژگی های سه بعدی و مربوط به عمق فضا و تصویر که تا تجربه کار با گوشی را نداشته باشید از درک درست معنای آن عاجز خواهید بود.اما آیفون فاقد این سنسور پیشرفته عکسبرداری است و از یک دوربین ۸ مگاپیکسلی ساده و بدون هیچ سنسوری بهره میبرد.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

حالت تصویر اهسته:

هر دوی این گوشی ها امکان تصویر برداری در حالت آهسته و ظبط و پخش تصویر را در این حالت در اختیار شما میگذاردند که بیشتر نوعی سرگرمی در فیلم برداری از کودکان حیوانات و مناظر طبیعی است.

مقایسه حافظه داخلی:

آیفون ۵ اس دارای حافظه داخلی ۱۶ و ۳۲ و ۶۴ است و در مقابل ام ۸ دارای حافظهی ۱۶ و ۳۲ گیگابایتی است که از این نظر نسخه ۶۴ گیگابایتی را نسبت به آیفون کم دارد.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه پردازنده های دو گوشی:

ام ۸ دارای یک پردازنده ۴ هسته ای از نوع اسنپدراگون ۸۰۱ ۳۲ بیتی است کهبا سرعت ۲٫۳ گیگاهرتز عمل میکند و ایفون دارای پردازنده ی اپل ای۷ دو هسته ای ۶۴ بیتی است که با سرعت ۱٫۳ گیگا هرتز کار میکند.هر دو گوشی بسیار سریع هستند و برتری محسوسی در هیچدام به چشم نمی خورد.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه حافظه رم دو گوشی:

رم گوشی ام ۸ ۲ گیگابات و رم گوشی ایفون ۵ اس ۱ گیگابایت است شاید بگویید که در این قسمت آیفون کم خواهد آورد اما واقعا سرعت هر دو گوشی بسیار خوب است و تفاوتی از این نظر وجود ندارد.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه سیستم عامل دو گوشی: 

ام ۸ دارای سیستم عامل اندروید ۴٫۴ نسخه کیت کت است که جدیدترین نسخه اندروید است. همرا با سنس اختصاص اچ تی سی که نسخه ی ۶ آن روی این گوشی نصب شده است. و در مقابل آیفون ۵ اس دارای سیستم عامل IOS 7 است که سیستم عامل اختصاصی آیفون است .

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

تاریخ انتشار:

همان طور که گفته شد گوشی آیفون ۵ اس ۶ ماه زودتر از ام ۸ معرفی شد و در تاریخ سپتامبر ۲۰۱۳ و در مقایل گوشی اچ تی سی وان ام ۸ در تاریخ مارچ (مارس) ۲۰۱۴ معرفی شده است.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

مقایسه قیمت دو گوشی:

بیسار جالب است که بدانید قیمت دو گوشی دقیقا یکسان و ۶۵۰ دلار است .اما حالا که به پابان مقایسه رسیده ایم به نظر شما خرید کدام گوشی مقرون به صرفه تر و هوشمندانه تر است؟طبق نتایج به دست آمده خرید ام ۸ از هر نظر بهتر و هوشمندانه تر است و این گوشی واقعا امکانات و کیفیت بهتری را به شما ارائه خواهد داد.پس در خرید آن شک نکنید.

مقایسه کامل HTC One M8 و Iphone 5s به صورت تصویری

 

 

0

5 نظر

 1. مقایسه حافظه داخلی:

  این خیلی لازم نبود !!!
  وقتی گوشی تا ۱۲۸ گیگ حافظه می خوره دیگه حالا ۶۴ گیگ نداشتنش خیلی چیزی نیست .

  0
  1. بله شما درست میفرمایید. اما حافظه ی داخلی گوشی خیلی بهتر از این هست تا اینکه شما مجبور باشید از حافظه ی خارجی استفاده کنید.

   0
 2. شما فقط اینجا قصد داشتید که اچ تی سی رو به ایفون برتری بدید (که نمیدونم چرا)درحالی که اچ تی سی هرگز به پای کیفیت ساخت وسرعت آیفون نمیرسه در کل مطالبتان مسخره بود(با عرض پوزش)

  1+
 3. منم با نظر امیر موافقم چون خودم ۵s دارم بدون شک ۵s بهتره ولى نمیدونم چرا سعى دارید m8 رو بهتر نشون بدید

  0
 4. اولا که واقعا ام۸برتری داره نسبت به ایفون دوما شما وقتی ایفون میخری پول مارک گوشی رو میدی در صورتی که دقیقا همون کیفیت ساخت و سرعت پردازش رو ام ۸هم داره ولی با قیمت تقریبا یک دوم ایفون پس عقل سالم ام ۸رو قبول میکنه منم خودم تقریبا یک ساله که ام ۸دارم قبلش هم ۴اس داشتم .
  فقط تنها مزیت اینه که ایفون کلاس داره

  0

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً حاصل جمع زیر را به عدد را قرار بدهید. *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سه میلیارد کاربر اینترنت در کل دنیا تا سال ۲۰۱۵

خبری مبنی بر یک پیش بینی بزرگ به