آیپد ایر جدید مجهز به رم 2 گیگابایت

آیپد ایر جدید مجهز به رم 2 گیگابایت

- دراخبار تکنولوژی
81
دیدگاه‌ها برای آیپد ایر جدید مجهز به رم 2 گیگابایت بسته هستند

اپل و تبلت هایش قرار نیست از عرشه ی حکم فرمایی بر بازار تبلت ها جم بخورند . محبوب ترین تبلت دنیا در هر نسل بهتر و بهتر میشود و اینبار قرار است آیپد ایر جدید با 2 گیگابایت حافظه ی رم روانه ی بازار شود . آیپد های نسل پیشین هنوز هم از همتاهای اندرویدی خود بسیار سر تر هستند و خود اپل هم میداند . اما چیزی که در ذهن مدیران اپل میگذرد همیشه سر تر ماندن است .

آیپد ایر و آیپد مینی رتینا هردو از ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم بهره می‌برند که البته عملکرد بسیار مطلوبی هم داشت حال اپل قصد دارد تا آیپد ایر جدید را با ۲ گیگابایت حافظه‌ی رم روانه ی میدان نبرد تبلت ها بکند. البته این در حالی است که اپل ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم را برای نسل بعدی آیپد مینی رتینا مناسب میداند و قرار نیست آنرا ارتقا دهد .

Apple-iPad-Air-Unboxing-Tablet-News-com_6

کمپانی اپل اولین بار در نسل سوم آيپد یا همان 3Rd Generation حافظه‌ی رم  تبلت خود را از ۵۱۲ مگابایت به ۱ گیگابایت افزایش داد و تا به امروز تمام تبلت های اپل با همان حافظه‌ی رم ۱ گیگابایتی معرفی شده اند. نکته ی جالب توجه این است که هیچ وقت و در هیچ بخش عملکردی یا اجرایی اپلیکیشن های اپل  کمبودی از جانب حافظه ی رم حساس نشد و تمام اپلیکیشن‌های تحت پلتفرم iOS به خوبی با ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم اجرا میشدند. با این حال اپل قصد دارد تا حافظه‌ی رم آیپد ایر جدید را به ۲ گیگابایت افزایش دهد تا هیچ ضعفی حتی بر روی کاغذ مشمول تبلت زیبای اپل نشود .

بعضی از کارشناسان  حوزه ی فناوری اطلاعات دلیل افزایش حافظه ی رم را قابلیت‌های جدید  سیستم عامل به روز شده ی اپل یعنی iOS 8 می‌دانند . به نظر آنها این سیستم عامل  برای اجرای بی نقص حافظه‌ رم بیشتری را طلب می‌کند . البته اپل با بهینه‌سازی سیستم‌عامل iOS توانسته بود مدیریت بسیار مطلوبی بر روی حافظه‌ی رم داشته باشد همچنین توانسته بود هزینه‌ تولید محصولات موبایل خود را تا حدی کاهش داده و علاوه بر آن مصرف انرژی را نیز بهتر مدیریت کند اما سیستم عامل ها با پیشرفت بیشتر امکانات سخت افزاری بیشتری را نیز طلب میکنند و این امری طبیعی است که اپل سخت افزار های خودش را نیز به روز کند .

گفته می‌شود سنسور اثرانگشت خوان TouchID به آیپدهای بعدی نیز اضافه خواهد شد. انتظار می‌رود آیپدهای جدید اپل در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال ۲۰۱۵ روانه بازار شوند.

0

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اعضای جدید خانواده ی نکسوس, بزرگ تر و صد البته قوی تر

از چندی پیش شایعه ی معرفی نکسوس های