با تکنولوِژی جدید ترنسفرجت آشنا شوید

با تکنولوِژی جدید ترنسفرجت آشنا شوید

تاکنون در اسمارت فون ها و گوشی های همراه از تکنولوژی های زیادی برای ارتباط فایل ها بین دو گوشی استفاده شده است. استفاده از مادون قرمز و بلوثوت که سرعت نسبتا خوبی در زمان گذشته داشت ولی با توجه به افزایش حجم فایل، سرعت انتقال فایل اهمیت زیادی پیدا کرده است و سرعت انتقال با بلوتوث و مادون قرمز در این روزها بسیار پایین محسوب می شوند. خوشبختانه تکنولوژی جدیدی با نام NFC در اسمارت فون های جدید استفاده شد که سرعت نسبتا خوبی داشت و فایل ها را با سرعت بالایی از یک اسمارت فون به یه اسمارت فون دیگر انتقال می دهد.

گویا باز NFC نیز نتوانسته انتظارات را برآورده کند و سازندگان علاقه دارند اطلاعات با سرعت بسیار بسیار بالایی رد و بدل شوند. سرانجام کمپانی توشیبا موفق به ساخت آن شد و اسم این تکنولوژی ترنسفرجت است که برای اولین بار توسط توشیبا ساخته شد. البته ممکن است بگویید که قبلا این دستگاه نیز بوده است و تکنولوژی جدیدی نیست. بله کاملا درست است در سال 2008 کمپانی توشیبا این دستگاه را ساخت اما این کمپانی به تازگی تغییراتی در آن ایجاد کرده است تا این تکنولوژی در اسمارت فون ها به راحتی قابل دسترس باشند و بشود از آن استافاده کرد.

TransferJet  به راحتی قادر است با سرعت 375 مگابایت بر ثانیه اطلاعات را بین دو گوشی رد و بدل کند. این تکنولوژی مانند NFC این اجاره را می دهد که اطلاعات بین دو اسمارت فون کنار یکدیگر با سرعت 375 مگابایت بر ثانیه اطلاعات و فایل را منتقل کند.

کمپانی توشیبا گفته است که در امسال ترنسفرجت  را وارد بازار خواهد کرد تا در ساخت اسمارت فون ها از این تکنولوژی جدید استفاده شود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مایکروسافت 2300 کارمند بخش موبایل نوکیا را اخراج می کند

همانطور که اطلاع دارید مدتی ها پیش کمپانی