300 میلیون کاربر اما همچنان بدون سود

300 میلیون کاربر اما همچنان بدون سود

- دراینترنت, فناوری اطلاعات
31
۰

توییتر (Twitter) در میان شبکه‌های اجتماعی یک عضو قدیمی به حساب می‌آید. توییتر که تازه 9 ساله شده است به رقم شگفت‌آور 302 میلیون کاربر رسیده است که رشد 18 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. از طرفی رشد منطقی و مناسب 74 درصدی باعث شده است تا درآمد توییتر به 436 میلیون دلار در سه ماه نخست سال 2015 میلادی برسد، اما این رقم هنوز تا پیش‌بینی‌ها فاصله‌ی زیادی دارد. خبرها حکایت از آن دارند که تنها در این سه ماه 162 میلیون دلار از سطح درآمدهای توییتر کم شده است تا همچنان این شرکت به سودهی نرسد.

26-2

مدتی است که توییتر مشغول گسترش برنامه‌ها و جذاب‌تر کردن ظاهرش است و برای رسیدن به این هدف امکانات جدیدی را به هسته‌ی مرکزی‌اش اضافه کرده است. همچنین تمرکز جدید این روزهای طراحان شرکت بر امکانات ویدیویی است. اما بیش از آن که این امکانات کاربران را خوشحال کنند باعث شده‌اند تا مجموعه‌ی توییتر نیاز به پول بیش‌تری داشته باشد و به همین خاطر تبلیغات نیز دو برابر شده است. توییتر در قدم اول شرکت تبلیغات و بازاریابی TellApart را نصیب خود کرد که قبلا با فیس‌بوک همکاری می‌کرد. از طرفی در تفاهم‌نامه‌ی جدیدی با گوگل امکان سرازیر شدن تبلیغات بیش‌تری فراهم شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

تنها ده روز از امکان تهیه‌ی ویدیو و اشتراک آن در لحظه و تماشای ویدیوهای دیگران می‌گذشت که بیش از یک میلیون کاربر از آن استفاده کردند که تعداد بسیار زیادی است. اما سرگردانی توییتر برای مدیریت امکانات، ظاهر و تبلیغات خود همچنان ادامه دارد و برخلاف آنچه که به نظر می‌رسد سودی را نصیب این مجموعه‌ی بزرگ نمی‌کند.

26-1

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

تلفن‌های هوشمند به تشخیص افسردگی کمک خواهند کرد

بیماری‌های روحی و روانی برخلاف بیماری‌های جسمی، خودشان