استیون هاوکینگ در حال جست و جوی حیات فرا زمینی با استفاده از تلفن های هوشمند است

استیون هاوکینگ در حال جست و جوی حیات فرا زمینی با استفاده از تلفن های هوشمند است

موضوع اکتشافات فضایی اخیر بیشتر در مورد نزدیک شدن کاوشگر فضایی جدید شرکت ناسا به سطح یخی سیاره ی پلوتو در اوایل ماه اینده است.

این سفر،بشریت را با اولین نگاه دقیق از سطح یخی این سیاره ی کوتوله روبرو میکند.نهایی ترین سوال دانشمندان که هنوز پاسخی برای ان پیدا نشده است ،این است که: آیا ما در این جهان به تنهایی زندگی میکنیم ؟ آیا موجودات فرا زمینی وجود دارند؟

طبق آخرین اخبار فیزیکدان مشهور استیون هاوکینگ در تلاش برای پاسخ به این سوال ،اخیرا با میلیارد و سرمایه گزار روسی (یوری میلر) شروع به همکاری کرده است. برای راه اندازی این پروژه ی ۱۰ ساله ،یوری میلر بیش از ۱۰ میلیون دلار سرمایه گزاری کرده و نام این پروژه دستیابی به موفقیت از طریق گوش دادن به ارتباطات فرا زمینی است.

همانطور که از نام این پروژه مشخص است ، برای انجام این پروژه از دو تلسکوپ رادیویی استفاده خواهد شد.تلسکوپ (Green Bank) در غرب ویرجینیا و تلسکوپ پارکز رادیو در استرالیا برای کمک به تحقق یافتن این پروژه کمک خواهند کرد.

گوش دادن به ارتباطات خارج از کره ی زمین بیشتر درگیر برقراری تماس های تلفنی است و نیاز به مقدار بسیار بیشتری از قدرت پردازش برای تفسیر این ارتباطات ثبت شده نیاز است.هدف اصلی این پروژه تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از قدرت پردازش جمعی از گوشی های مدرن روز دنیاست که در تحقق یافتن این پروژه کمک خواهند کرد.

اگر شما تمایل به دریافت اخبار و شرکت در این پروژه ی نوپا هستید میتوانید برنامه ی BONIC APP  را از گوگل پلی دانلود کنید.

 

0

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً حاصل جمع زیر را به عدد را قرار بدهید. *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

شارژر جدید ماشین های الکتریکی شرکت تسلا شبیه مار است

اگر شما تا حد مرگ از مار میترسید