استیون هاوکینگ در حال جست و جوی حیات فرا زمینی با استفاده از تلفن های هوشمند است

استیون هاوکینگ در حال جست و جوی حیات فرا زمینی با استفاده از تلفن های هوشمند است

موضوع اکتشافات فضایی اخیر بیشتر در مورد نزدیک شدن کاوشگر فضایی جدید شرکت ناسا به سطح یخی سیاره ی پلوتو در اوایل ماه اینده است.

این سفر،بشریت را با اولین نگاه دقیق از سطح یخی این سیاره ی کوتوله روبرو میکند.نهایی ترین سوال دانشمندان که هنوز پاسخی برای ان پیدا نشده است ،این است که: آیا ما در این جهان به تنهایی زندگی میکنیم ؟ آیا موجودات فرا زمینی وجود دارند؟

طبق آخرین اخبار فیزیکدان مشهور استیون هاوکینگ در تلاش برای پاسخ به این سوال ،اخیرا با میلیارد و سرمایه گزار روسی (یوری میلر) شروع به همکاری کرده است. برای راه اندازی این پروژه ی 10 ساله ،یوری میلر بیش از 10 میلیون دلار سرمایه گزاری کرده و نام این پروژه دستیابی به موفقیت از طریق گوش دادن به ارتباطات فرا زمینی است.

همانطور که از نام این پروژه مشخص است ، برای انجام این پروژه از دو تلسکوپ رادیویی استفاده خواهد شد.تلسکوپ (Green Bank) در غرب ویرجینیا و تلسکوپ پارکز رادیو در استرالیا برای کمک به تحقق یافتن این پروژه کمک خواهند کرد.

گوش دادن به ارتباطات خارج از کره ی زمین بیشتر درگیر برقراری تماس های تلفنی است و نیاز به مقدار بسیار بیشتری از قدرت پردازش برای تفسیر این ارتباطات ثبت شده نیاز است.هدف اصلی این پروژه تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از قدرت پردازش جمعی از گوشی های مدرن روز دنیاست که در تحقق یافتن این پروژه کمک خواهند کرد.

اگر شما تمایل به دریافت اخبار و شرکت در این پروژه ی نوپا هستید میتوانید برنامه ی BONIC APP  را از گوگل پلی دانلود کنید.

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

شارژر جدید ماشین های الکتریکی شرکت تسلا شبیه مار است

اگر شما تا حد مرگ از مار میترسید