سامسونگ و گوگل قول آپدیت های ماهانه برای امنیت بیشتر را دادند

سامسونگ و گوگل قول آپدیت های ماهانه برای امنیت بیشتر را دادند

اخیرا حفره امنیتی بسیار خطرناکی در اندروید کشف شده که می تواند به ورژن های 2.2 به بعد آسیب بزند.نام این باگ امنیتی StageFright است.خوشبختانه  راه مقابله با آن سریعا توسط پیدا شد و بزودی شرکت ها و شرکت های مخابراتی قرار است طی آپدیت هایی امنیت لازم برای مقابله با این باگ را فراهم سازند.ولی برای اینکه خریداران خیالشان از بابت مشکلات این چنینی در آینده راحت باشد،دو کمپانی ای که حضورشان بسیار برای اکو سیستم اندروید در حال آماده سازی خود برای مقابله با این موقعیت هستند.

گوگل که خود توسعه دهنده اندروید است و وظیفه نرم افزاری سری نکسوسش را بر عهده دارد،قرار است در آینده نزدیک برای سری نکسوس آپدیت های ماهانه ای را منتشر سازد که با این مشکل مقابله سازد.اولین آپدیت،ازین سری آپدیت های ماهانه قرار است برای دستگاه های Nexus 4,Nexus 5,Nexus 6,Nexus 7,Nexus 9,Nexus 10 و Nexus Player منتشر شود و به رفع باگ اشاره شده “StageFright”بپردازد.

در همین حین،سامسونگ،بزرگ ترین تولید کننده دستگاه های اندرویدی،خودش را ملزم به طراحی و ارائه سیستم جدیدی از آپدیت های امنیتی برای دستگاه هایش کرده است.قرار است سامسونگ به صورت ویژه به دنبال حفره های امنیتی باشد و هر ماه به طور منظم نیز آپدیت های امنیتی را برای محصولاتش در دسترس قرار دهد.این شرکت کره ای هم اکنون نیز در حال آماده سازی آپدیتی برای رفع این باگ است ولی هنوز به آن دست نیافته است و قرار است اولین آپدیت امنیتی اش را با رفع این باگ منتشر سازد.

0

2 نظر

 1. این سامی پلاستیک هم خودشو توی چه جاهایی که دخالت نمیده ! :| اخه تو چی کار داری به اندروید میشه حکایت پلاستیک هایی که داری میسازی شرط میبندم گند میزنه به اندروید اگه گوگل بگذاره دستش به اندروید باز بشه :no: :sick:

  0

  1. سیدمحمدرضا قدمگاهی

   لطفا بی احترامی نکنید…

   0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Xiaomi Mi 5، اولین دستگاهی که از حسگر اثر انگشت سه بعدی کوالکام بهره می برد

با اینکه شیائومی به تازگی دستگاه خوش قیمت