نفوذ به حسگرهای اثر انگشت اندروید راحت تر از Touch ID است

نفوذ به حسگرهای اثر انگشت اندروید راحت تر از Touch ID است

هیچ چیزی مانند کنفرانس Black Hat Security نمی شود. به تازگی در کنفرانس Black Hat Security حسگرهای اثر انگشت تلفن های هوشمند مورد بررسی قرار گرفته است. آقای Yulong Zhang کارشناسان امنیت Black Hat Security به تازگی بر روی حسگرهای اثر انگشت تلفن های هوشمند اندرویدی تحقیق کرده است و نتایج جالبی را بدست آورده است.

ایشان بر روی سیستم عامل اندروید چندین حملات سایبری انجام دادند که در یکی از این حملات، حمله‌ جاسوسی برای حسگرهای اثر انگشت است که باعث می شود چندین اثر انگشت جعلی به سیستم اندروید شناساند و با اثر انگشت های جعلی تلفن هوشمند را Unlock کرد. بنا به گفته محققان این حملات بر روی گوشی HTC One و  Samsung Galaxy S5 اجرا شد اما بر روی سیستم عامل اپل اجرا نشد.

این نوع حمله پس از انجام مراحل خود باعث می شود که کاربر نتواند پسوورد و اثر انگشت تلفن هوشمند خود را تغییر دهد. بنابراین تمامی اطلاعات تلفن همراه سرقت می شود. خوشبختانه کمپانی های سازنده این گوشی ها از این حملات خبر دار شدند و به صورت رسمی اعلام کردند که بزودی بروزرسانی جدیدی برای این تلفن های هوشمند منتشر خواهد شد که از این حملات جلوگیری کند.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مایکروسافت 2300 کارمند بخش موبایل نوکیا را اخراج می کند

همانطور که اطلاع دارید مدتی ها پیش کمپانی