مایکروسافت بر روی تکنولوژی ای کار می کند تا دوربین های موبایل را به یک اسکنر سه بعدی تبدیل کند

مایکروسافت بر روی تکنولوژی ای کار می کند تا دوربین های موبایل را به یک اسکنر سه بعدی تبدیل کند

شرکت مایکروسافت همیشه ایده های متحول کننده ای در دنیای تکنولوژی داشته است. آن ها تصمیم گرفته اند تا در آخرین حرکت خود، به سوی دوربین های موبایل رفته و قابلیتی را به اسم Mobile Fusion طراحی کننده که توسط آن می توان با هر دوربین یک گوشی موبایل، اجسام سه بعدی را اسکن کرد.

این پروژه در حال حاضر به کندی پیش می رود اما نکته ی مثبت آن این است که فناوری نام برده برای استفاده به هیچ گونه سخت افزار اضافی نیازمند نیست و حتی به صورت آفلاین نیز عمل خواهد کرد. در حال حاضر Mobile Fusion برای سیستم عامل های iOS، اندروید و ویندوز فون در حال توسعه است.

آقای شهرام ایزدی یکی از افرادیست که در حال کار بر روی این پروژه می باشد و ایشان گفته اند که خوبی این پروژه این است که ما به همه اجازه می دهیم تا توسط یک سنسور کوچک که در جیب خود دارند ( اشاره به دوربین های موبایل های هوشمند ) بتوانند هر جسمی را که می خواهند به صورت سه بعدی اسکن کرده و آن را برای پرینت آماده سازی کنند.

هم چنین افرادی که صاحب یک پرینتر سه بعدی نیز می باشند، می توانند به بهترین نحو از این قابلیت استفاده کنند. این محقق مثال می زند: “فرض کنید شما به یک موزه رفته اید و یک اثر هنری لذت زیادی برده اید. شما می توانید با تهیه ی یک عکس سه بعدی از آن، در خانه عکس را به همان جسم تبدیل کنید”.

انتظار می رود که اخبار بیشتری از این پروژه در ماه اکتبر انتشار یابد و هنوز معلوم نیست که این قابلیت در دسترس عموم نیز قرار خواهد گرفت یا خیر.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Surface Pro 4 به احتمال زیاد دارای حاشیه ی صفحه نمایش فوق باریک خواهد بود

کمپانی آمریکایی مایکروسافت در هفته ی آینده و