آموزش ساخت و مدیریت یک حساب کاربری برای کودکان در ویندوز 10

آموزش ساخت و مدیریت یک حساب کاربری برای کودکان در ویندوز 10

- درWindows, آموزش, سیستم عامل
122
۰

 

درود

قطعا کودکانتان برایتان عزیزترین افراد حاصر در این دنیا هستند، و اینترنت هم یک دنیای ترسناک است که به مراقبت و نظارت دائمی نیاز دارد. خوشبختانه در ویندوز امکانی وجود دارد که شما می‎توانید به کمک آن یک حساب کاربری مخصوص فرزندتان بسازید و وظایف نظارتی خود را به نحو آسان تری به انجام برسانید.

مایکروسافت این مفهموم را پیشتر در ویندوز 8 به نمایش گذاشته بود، که یک حساب کاربری استاندارد بود که توسط Microsoft Family Safety کنترل می‎شد. ساختن یک حساب کاربری برای فرزندتان بسیار ساده است و تنها چند قیقه زمان میبرد تا بتوانید حساب کاربری فرزندتان را مدیریت کنید.

در این آموزش قصد داریم تا نحوه‎ی ساخت یک حساب کودک و مدیریت آن را در ویندوز 10 با هم بررسی کنیم.

ساخت یک حساب کاربری کودک

نحوه‎ی ساخت این حساب کاربری بطور کلی تفاوت خاصی با قبل ندارد و اما با نحوه‎ی ساخت آن در ویندوز 8.1 متفاوت است.

در ویندوز 10، ابتدا به مسیر زیر بروید:

Settings > Accounts و سپس بر روی Family & other users کلیک کنید، و در نهایت گزینه Add a family member را انتخاب کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که اگر حساب مایکروسافت لایو خود را درون ویندوز وارد نکرده باشید و از حساب لوکال استفاده می‎کنید، در این بخش به جای Add a family member گزینه ورود به حساب مایکروسافت نمایش داده می‎شود و پس از ورود می‎توانید این گزینه را مشاهده کنید.

1_2

در صفحه‎ی بعدی بر روی گزینه Add a child کلیک کنید. اینکه هر کودک صورت جدا اکانت خودش را داشته باشد واقعا ایده‎ی خوبیست.

2_2

در این قسمت اگر کودکتان از قبل یک آدرس ایمیل دارد که می‎توانید آن را وارد کنید، ودر غیر اینصورت با کلیک بر روی گزینه The person i want to add doesn’t have an email address یک حساب جدید برای کودکتان ایجاد کنید.

 3_2

در مرحله بعد برای نظارت بهتر روی اکانت کودکتان باید یک شماره تلفن وارد کنید، که در صورت هک شدن حساب یا فراموشی رمز عبور امکان بازپس گیری رمز عبور را میسر می‎کند.

4_2

در صفحه بعد بهتر است که هر دو گزینه را غیرفعال کنید و تیک آن‎ها را بردارید اما باز هم بسته به اختیار خودتان است، اما چون این حساب برای یک کودک است محتوای این دو گزینه تناسب خاصی با آن‎ها ندارد پس بهتر است که غیرفعال باشند.

5

و تمام، در حال حاضر حساب کودکتان آماده است و وی می‎تواند با حساب خود وارد شود، و از حالا شما امکان مدیریت و نظارت این حساب را دارید.

67

برای اینکار به وبسایت آنلاین نظارت بر حساب های خانوادگی مایکروسافت به آدرس https://fss.live.com می رویم.

1

در صفحه اول یک لیست کلی از تمام اکانت های موجود در خانواده شما نمایش داده می‎شود، با کلیک روی هر کدام وارد تنظیمات آن حساب خواهیم شد.

پس از وارد شدن به بخش تنظیمات خاص هر حساب کاربری با یک گزارش کلی از وقایع اخیر آن حساب روبرو خواهیم شد که شامل بخش های مختلفی از جمله وب سایت هایی که به تازگی بازدید شده اند، نرم افزار ها و بازی هایی که به تازگی اجرا شده اند و …

در این بخش می‎توانید انتخب کنید که این گزارش ها بصورت هفتگی برای شما به ایمیلتان ارسال شوند یا نه.

از بخش سمت چپ امکان مدیریت هر کدام از قسمت ها وجود دارد. در بخش Web browsing می‎توان تنظیمات مربوط به بازدید از وبسایت های مختلف را انجام داد. مثلا با روشن کردن گزینه Block inappropriate websites دو لیست در زیر نمایش داده می‎شود که لیست سمت چپ برای تعیین سایت هایی است که کودمتان امکان بازدید آن‎ها را دارد و لیست سمت راست مربوط به سایت هایی است که کودکتان نباید آن ها را بازدید کند.

4

بخش بعدی از قسمت سمت چپ برای تعیین رده سنی کودکتان به منظور اجرای بازی ها و نرم افزار هاست، و همچنین این امکان وجود دارد که مانند قسمت قبل لیستی از نرم افزار ها و بازی هایی که کودکتان اجازه اجرای آن‎ها را دارد یا ندارد، تهیه کنید.

3

در بخش پایانی هم امکان تعیین ساعت و مدت زمان استفاده از سیستم برای فرزندتان است که شامل یک لیست برنامه هفتگی می‎شود که می‎توانید در آن مدت زمان و یا ساعات دقیق استفاده او را مشخصی کنید. این بخش با نام Screen time شناخته می‎شود.

2

مایکروسافت با ساخت این سیستم امکان نظارت و مدیریت فرزندان را در دنیای مجازی بسیار ساده تر کرده است. سیستمی که این امکان را در اختیار شما قرار می‎دهد تا محتوایی که مناسب فرزند دلبندتان نیست را از او دور نگهدارید.

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ بصورت رسمی A9 Pro را در چین عرضه می‎کند

پس از یک سری از تصاویر و اطلاعات