هزینه ساخت یک شخصیت بازی چقدر است؟

هزینه ساخت یک شخصیت بازی چقدر است؟

- دربازی ها, باید بدانیم!
194
۴

بیشتر مردم می دانند که ساخت بازی های ویدیویی شغلی وقت گیر و گران است. اما واقعاً هزینه ساخت هر بازی چقدر است؟ کیم سویفت (Kim Swift) در نمایشگاه PAX Prime امسال به نکاتی در زمینه هزینه های ساخت بازی های رایانه در استودیوهای بزرگ اشاره کرده است.

سویفت طراحی بازی های بزرگی نظیر Portal ،Half-Life 2 و Left4Dead1-2 را برعهده داشته است و اخیراً بر روی پروژه ای به نام ”a Secret Game”برای شرکت Amazon Game Studio کار می کند.

او در سخنانش سعی بر برطرف کردن تصورات غلط  مردم در باره ساخت بازی های رایانه ای داشته است. وی گفت که یکی از این تصورات غلط این است که مردم قیمت بازی ها را بیش از ارزش آن ها می دانند.

سویفت در این نمایشگاه نشان داد که یک کاراکتر  (جنگجوی با سلاح سرد) چگونه از یک هنر مفهومی اولیه به یکی از شخصیت های بازی تبدیل می شود. به طور کلی مراحل جان بخشیدن به یک کاراکتر در بازی نیازمند نویسندگی، گویندگی، طراحی حرکات و مبارزات، صداگذاری و جلوه های ویژه است.

به طور مثال، یک طراح برای خلق یک کاراکتر با صرف حداقل دو هفته، حقوقی در حدود 3000 دلار و یک هنرمند اثر بصری نیز برای ایجاد تنها نوع حرکت و ضربات اسلحه و حرکات کاراکتر با صرف حداقل دو هفته حقوقی در حدود 3000 دلار دریافت می نمایند. متخصصان دیگری که در خلق کاراکتر کمک می کنند می تواند شامل طراح شخصیت، انیماتور فنی، طراح مبارزات، انیماتور، برنامه نویس، صدا پیشه و مهندس صدا باشد. در یک استودیوی بزرگ با کار بر روی یک بازی بزرگ، خلق یک کاراکتر تا حدود سه ماه به طول می انجامد.

سویفت به طور محافظه کارانه و با توجه به میانگین حقوق کارکنان صنعت ساخت بازی، پولی که صرف ساخت یک کاراکتر می شود را 46.5 هزار دلار محاسبه کرده است. اما وی با اضافه کردن هزینه های اضافی نظیر فضای اداری، رایانه ها، نرم افزار و  خدمات رفاهی،هزینه ساخت یک کاراکتر را  در حدود 80 هزار دلار برآورد کرده است.

سویفت می گوید که این هزینه فقط برای یک کاراکتر است. با در نظر گرفتن چندین شخصیت در بازی و طراحی محیط بازی، هزینه کل بازی به شدت افزایش می یابد.

منبع:

Polygon.com

 

 

 

0

4 نظر

 1. جلل الخالق…
  مگه داریم مگه میشه…
  هر چند خارجیا برای یک کاراکتر واقعا زحمت میکشن مثله ایرانیا نیستن که همینطوری بسازن…. :-?

  1+

  1. مگه ايران تا حالا در امد ميليوني براي بازي داده؟ :-D تازه ايران از اينجور بازيا تا حالا نساخته! :-/

   0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

ناسا مقایسه مریخ با زمین را به صورت پوستر ارائه کرده است

اطلاعات با توجه به این پوستر به صورت