نوجوان 14 ساله ای که اشتباهی به ساخت بمب متهم شده بود، هدیه اش را از مایکروسافت دریافت کرد

نوجوان 14 ساله ای که اشتباهی به ساخت بمب متهم شده بود، هدیه اش را از مایکروسافت دریافت کرد

- درکمپانی های بزرگ
104
۲

هفته پیش بود که نوجوان 14 ساله ای به نام احمد محمد، وسیله را به مدرسه آورد که مسئولین را به شدت ترساند. این دانش آموز ، محصلی در دبیرستانی در تگزاس است که با دستکاری یک ساعت دیجیتالی و ایجاد تغییراتی در آن و قراردهی اش در جعبه مدادی انتظار داشت که از طرف معلمش به شدت تشویق شود ولی کاملا با بازخوردی متفاوت رو به رو شد و این جا بود که نژادپرستی و تعصب آن روی زشتش را به دنیا نشان داد. معلم با کنار هم گذاشتن نام دانش آموز، شکل و شمایل ساعت و …. فقط به یک چیز پی برد که اختراع دانش آموزش یک بمب است. مدیر مدرسه نیز با این اتهام موافقت کرد و سریعا با پلیس تماس برقرار شد.

خیلی زودتر از این که احمد بتواند توضیحاتی را ارائه دهد، خودش را دستبند زده و راهی اداره پلیس دید. وقتی پلیس ها از احمد سوال می کردند که این چه چیزیست که مدرسه آورده و فقط جواب ” این یک ساعت است” را دریافت می کردند” راضی به نظر نمی رسیدند و خشم شان به جای فروکش کردن بیشتر نیز می شد و اتهام آوردن بمب به مدرسه را بارها و بارها به احمد وارد می کردند. بالاخره بعد از ساعت ها بازجویی از دانش آموز جوان بدون حضور وکیل، او رفع اتهام شد.

حالا مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا تصمیم گرفته این دانش آموز را بعد از هفته بسیار سختی که گذرانده با هدیه ای از طرف مایکروسافت خوشحال سازد و برای او یک Surface Pro 3 فرستاده است. همچنین مایکروسافت هدایای دیگری را نیز برای این نوجوان ارسال کرده که در تصویر زیر همه را تماشا می کنید. در بین هدایا و دعوت نامه های فراوان برای احمد، رئیس جمهور ایالات متحده نیز برای احمد یک دعوت نامه به کاخ سفید فرستاده و از او خواسته که خودش به همراه ساعتش به آن جا بیایند.

A-smiling-Ahmed-Mohamed-stands-with-the-Surface-Pro-3-and-other-goodies-he-received-from-Microsoft

در واقع می توان از کار مایکروسافت و دیگر شرکت هایی که برای این نوجوان هدایا ارسال کرده اند درس گرفت و این موضوع را فهمید که چقدر وجود چنین شرکت هایی و چنین اعمالی می تواند تغییرات مثبت در زندگی افراد ایجاد کند.

 

0

2 نظر

  1. :shutmouth: :shutmouth: :shutmouth: :quiet: :quiet: :quiet:

    0

  2. :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:

    0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Xiaomi Mi 5، اولین دستگاهی که از حسگر اثر انگشت سه بعدی کوالکام بهره می برد

با اینکه شیائومی به تازگی دستگاه خوش قیمت