مشکلات سنسور ژیروسکوپ در آیفون 6اس و 6اس پلاس

مشکلات سنسور ژیروسکوپ در آیفون 6اس و 6اس پلاس

- دراخبار تکنولوژی
132
۰

محصولات جدید اپل یعنی آیفون 6اس و 6اس پلاس دارای یک تراشه کمک کننده تحت عنوان M9 هستند، که نقش یک مرکز توزیع تمام اطلاعاتی است که از سوی سنسور های مختلف می‎آید، مثل سنسور ژیروسکوپ. آیفون 6اس از مدل مشابه‎ای از سنسور ژیروسکوپ 6 محوره و سنسور شتاب سنج 3 محوره ساخته شرکت تکنولوژِی سنسور های Bosch استفاده می‎کند، که در نسل قبلی آیفون به درستی کار می‎کردند. اما در حال حاضر از خود یک مشکل نشان داده‎اند، شاید بعضی نام مشکل را بر روی این اتفاق نگذارند، اما حداقل این سنسور ها‎ با اپلیکیشن‎های واقعیت افزوده که توسط توسعه‎دهندگان دیگر ساخته شده اند، بدرستی کار نمی‎کنند.

کاربران در گزارش‎های خود اعلام کرده‎اند که زمانیکه در حال مشاهده آسمان شب با کمک اپلیکیشن واقعیت افزوده تحت عنوان Sky Guide بودند دچار این مشکل شدند، این اپلیکیشن با قرار گرفتن تصویر بر روی ستاره ها و یا صور فلکی، می‎تواند نام آنها و مکانشان را نمایش دهد.

در آیفون 6اس، در هر صورت این مشکل بدین شکل است که ارتباط مناسبی بین سنسور های ژیروسکوپ و شتاب سنج و کدهای نوشته شده این اپلیکیشن ها برقرار نمی‎شود و در نهایت اطلاعات درستی به اپ برای انجام محاسبات مخصوص به خودش داده نمی‎شود.

اپلیکیشن‎های پیش فرض اپل، مثل Maps چنین مشکلی را تجربه نمی‎کنند، درحالیکه طراحان اپلیکیشن‎های واقعیت افزوده اعلام کرده‎اند که پیام هایی مبنی بر چنین مشکلاتی از سوی کاربران در آیفون 6 اس جدید دریافت کرده‎اند.

بنابراین می‎توان گفت که این مشکل از طرف باگی درون API می‎باشد که در اختبار این توسعه دهندگان قرار گرفته تا از آن درون اپ های خود استفاده کنند تا بتوانند از سنسورها بهره ببرند، که امیدوار هستند تا از سوی اپل به زودی اصلاح شود. در حال حاضر بهتر است آیفون 6 اس خود را به حالت شدید و کنترل نشده تکان ندهید زمانیکه از یک اپلیکیشن واقعیت افزوده استفاده می‎کنید.

iphone-6s-gyro

در آخر بیانیه‎ی تیم سازنده اپلیکیشن Sky Guide:

کاربران آیفون 6اس و6اس پلاس، از نحوه‌ی عملکرد قطب نما موجود در اپ Sky Guide مشکلاتی را بیان کرده‏اند. ما از این مشکلات آگاه هستیم و به سرعت در حال رفع آن می‎باشیم. از صبر و تحمل شما ممنونیم و به دلیل مشکلات پیش آمده متاسفیم.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ بصورت رسمی A9 Pro را در چین عرضه می‎کند

پس از یک سری از تصاویر و اطلاعات