52 حقیقت جالب از گوشه و کنار دنیا

52 حقیقت جالب از گوشه و کنار دنیا

- درمقالات
315
۰

1_ در سال 1999 قرار بود سازندگان گوگل Larry Page, Sergey Brin  سایت گوگل را با قیمتی کمتر از یک میلیون دلار به کمپانی Excite بفروشند اما در نهایت Excite از آن ها گوگل را نخرید.

2_ در تاسیس کمپانی اپل نفره سومی به نام Rolan Wayne که در تصویر مشاهده می کنید نیز وجود داشت، که سهم خود را در سال 1976 به قیمت 800 دلار فروخت.


3_ تبلیغ Got Milk که در سال 1993 بسیار معروف شده بود، توسط micheal bay کارگردان سری transformers تهیه شده بود.


4_ به گفته آمازون کتاب هایی که تا کنون بیشتر bookmark را در این سایت بدست آورده اند، کتاب مقدس ، زندگی نامه steve jobs و کتاب Hunger games بودند.


5_ زنی در کالیفرنیا تلاش کرد سازندگان برند crunch را تحت تعقیب پلیس قرار دهد، زیرا طعم توت فرنگی این میان وعده، هیچ نوع طعم دهنده ی طبیعی ای نداشت.


6_ Wilford Brimley که یکی از معروف ترین کارگردانان معروف هالیوودی در دهه 80 و 90 است زمانی بادیگارد Howard hughes یکی از معروف ترین بازیگران دهه 50 و 60 میلادی بود.


7_ در زمان جنگ جهانی دوم آلمان ها به کک و مک روی پوست خود “liberty measles” یا “کک و مک آزادی” می گفتند.


8_ طی یک تحقیق در سال 2008 در انگلیس صورت گرفت 58 درصد جوانان این کشور تصور می کردند شرلوک هولمز یک شخصیت واقعی است، در حالی که 20 درصد از آن ها فکر میکردند Winston Churchill نخست وزیر این کشور در زمان جنگ جهانی دوم، وجود خارجی نداشته است.


9_ در دهه 90 میلادی حدود 50 درصد از CD های ساخته شده برای کمپانی AOL تولید شدند.


10_ کمپانی های تولید کننده اسباب بازی بعد از دیدن موفقیت عروسک های تدی بر (teddy bear) تلاش کردند، با معرفی و ساخت عروسک هایی تحت عنوان Billy possum که نوعی موش است برای کسب دوباره این موفقیت تلاش کردند.


11_ در طول جنگ جهانی دوم مرد شیرینی پزی برای اینکه حجم شکلاتی که میخورد را بیشتر کند ،شکلات را با فندق مخلوط می کرد ، این مرد با اینکار توانست Nutella را کشف کند و در نهایت کارخانه ای برای تولید آن تاسیس کرد.


12_ در جواب کتاب the lorax که تبلیغی بر ضد قطع کردن درختان بود، کمپانی the forest که تاجر چوب درختان می باشد انیمیشنی به نام Truax منتشر کرد که به کودکان دلیل و اهمیت قطع درختان را توضیح می داد.


13_ فردی به نام Tsutomu Yamaguchi در زمان برخورد بمب اتم در شهر هیروشیما برای کاری به این شهر رفته بود، بعد از زنده ماندن از این حادثه وی برای زندگی به شهر ناگازاکی رفت، در این هنگام دومین بمب اتم آمریکا به این شهر برخورد کرد و وی از این حادثه هم جان سالم بدر برد و تا 93 سالگی ادامه حیات داد.


14_ یک مرد انگلیسی نام خود را به Tim pppppppppprice تغییر داد تا شرکت های تبلیغات تلفنی نتوانند اسمه او را به راحتی تلفظ کنند.


15_ J.P Morgan که یکی از بزرگترین بانک داران تاریخ آمریکا بود به کسی که دلیل قرمز بودن چهره او را تشخیص دهد صد هزار دلار پاداش می داد اما هیچکس موفق نشد.


16_ سگ های دشتی وقتی یکدیگر را می بینند یکدیگر را می بوسند.


17_ در اواسط دهه شصت یکی نمونه از عروسک های باربی همراه با کتابی به نام “چگونه لاغر شویم” به بازار آمد ،یکی از راهه حل های این کتاب این بود ” دیگر غذا نخورید “.


18_ در سال 2009 که دانشمندان تحقیقی در رابطه با یافتن هیولای Loch Ness کردند، تنها چیزی که دانشمندان درون دریاچه یافتند حدود 100000 توپ گلف بود.


19_ بعد از اینکه گروه موسیقی outkast اهنگی به نام “تکونش بده مثه عکسی که با دوربین پولاروید گرفته شده” کمپانی پولاروید بیانیه ای با مضمون زیر منتشر کرد:

“تکان خوردن و پیچ و تاب خوردن در هنگام عکاسی به عکس آسیب میزند”.


20_ در سال 1893 برای اولین بار یک نفر فارق التحصیل شد اما وی قبل از جشن فارق التحصیلی با شلیک گلوله کشته شد.


21_ Fergie خواننده گروه black eyed peas در اواسط دهه 80 میلادی صدای sally brown در سریال کارتونی Charlie Brown را به اهده داشت.


22_ Jonas Salk که مختره سرم های آمپول بود از ثبت پتنت آنها خودداری کرد و گفت “پتنتی وجود ندارد و این متعلق به همه است برای مثال شما نمی توانید خورشید را پتنت کنید”.


23_ تنها یک شعبه مک دونالد دارای لوگوی فیروزه ای رنگ در کل دنیاست.


24_ پرچم آمریکا همراه با 50 ستاره در ابتدا توسط یک دانش آموز دبیرستانی در ایالت اوهایو طراحی شد ، معلمش به او نمره B- داد.


25_ طی آمار دقیق پلیس در سال 2012 بیشتر ماشین دزدیده شده در کل دنیا Honda Accord مدل سال 1994 بود.


26_ Lyndon Johnson رئیس جمهور 36امین دوره ریاست جمهوری در آمریکا پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش مو های خود را بلند کرد.


27_ خرچنگ ها هم همانند انسان ها از اشاره کردن با دستان خود استفاده میکنند با این تفاوت که جنس نر این جانوران برای جذب جنس مخالف چنگ های خود به سمت جنس مخالف در هوا تکان می دهند.


28_ عطر Calvin Klein’s Obsession مردانه کاربرد دیگری هم دارد، محققان برای جذب حیوانات به سمت دوربین ها در حیات وحش از آن استفاده می کنند.


29_ Sean connery یکی معروف ترین بازیگران پیشکسوت هالیوودی در رابطه با شخصیت گاندولف در ارباب حلقه ها گفت ” من کتاب آن را خواندم، دست نوشته هایی راجبه این کتاب خواندم و فیلم آن را نگاه کردم اما باز هم آن را درک نکردم”


30_ کافی شاپ های زنجیره ای chok full o nuts هیچ ربطی به نامش ندارند ، تنها دلیل انتخاب این نام این بود که اولین شعبه آن به عنوان یک آجیل فروشی باز شده بود.


31_ مربی تیم فوتبال san Francisco 49ers نقش پسر عموی جیغ جیغو را در سریال saved by bell در سال 1996 بازی کرد.


32_ Rin Tin Tin یکی از معروف ترین سگ ها در طول جنگ جهانی دوم برای پاداش خدمتش، به طور روزانه غذای استیک می خورد و موسیقی کلاسیک برایش پخش می شد تا در هضم غذا به او کمک کند.


33_ نام مستعار مدرسه ناشنوایان آرکانساس leopard یا پلنگ می باشد، پلنگ های ناشنوا.


34_ خواننده ای به نام Barry Manilow که آهنگی به نام “من آهنگ ها را می نویسم” را خواننده است، در حقیقت آهنگ ها را خودش نمی نویسد.


35_ مادر نخست وزیر انگلیس Winston Churchill آمریکایی بود.


36_ بالای دیوان عالی ایالات متحده یک زمین بیس بال وجود دارد، این زمین بالا ترین مقام را در آن منطقه بین زمین های گلف دارد.


37_ اگر به زبان انگلیسی از عدد یک شروع به شمردن کنید و تا هزار ادامه دهید و اعداد را تلفظ کنید به حرف A برخورد نخواهید کرد.


38_ سردردی که بعد از خوردن بستنی احساس می کنید نام علمی دارد “sphenopalatine ganglioneuralgia”.


39_ بعد از مرگ لئوناردو داوینچی پادشاه فرانسیس اول که شاه فرانسه بود، تابلو مونالیزا را بر روی یکی از دیوار های حمامش آویزان کرد.


40_ در سال 2001 کالجه beaver نامش را به Arcadia تغییر داد زیرا در آن زمان نرم افزار های مسدود کننده سایت های مستحجم سایت مدارس را هم مسدود می کرد.


41_ Quentin Tarantino که یکی از بزرگترین بازیگران هالیوود است در فیلم The Golden Girls نقش یکی از پیرو های Elvis را بازی می کرد.


42_ مؤسس رستوران های زنجیره ای wendy’s یعنی Dave Thomas که یکی از موفق ترین افراد تاریخ در زمینه تجارت است در اواخر دهه چهل میلادی از دبیرستان اخراج شد وی سال 1993 دوباره امتحان GED که مربوط فارق التحصیلی از دبیرستان است داد که در این امتحان قبول شد.


43_ در اسپانیا برند Mr.Clean نام دیگری دارد Don Limpio.


44_ در وسایل پادشاه قبلی لیبی معمر قذافی دفتری پیدا شده که از صفحه اول آن تا صفحه آخر با عکس های خانومه Condoleezza Rice که یکی از سیاستمداران آمریکایی است پر شده بود.


45_ دفترچه یادداشت های ماری کوری یکی از اولین دانشمندان در زمینه رادیواکتیو تا به امروز حامل مقداری ارتعاشات رادیو اکتیوی است، به همین دلیل محققینی که این دفترچه ها بررسی می کنند باید از وسایل ایمنی استفاده کنند.


46_ Suzanne Collins نویسنده مجموعه ای Hunger Games در گذشته نویسنده سریال Clarissa Explains It All بود.


47_ وقتی نازی ها به پاریس حمله کردند ، Margret Rey نویسنده سری جرج کنجکاو با طرح های اولیه این سری به وسیله دوچرخه از این شهر فرار کرد، این در حالی بود که وی هنوز داستان جرج کنجکاو را ننوشته بود.


48_ در گذشته اسکناس های 500، 1000 و 5000 دلاری وجود داشت که تصاویر William mckinley بر روی اسکناس 500 دلاری، Grover Cleveland بر روی اسکناس 1000 دلاری و James Madison بر روی اسکناس 5000 دلاری وجود داشت.


49_ در سال 1999 که در آن جان اف کندی رئیس جمهور وقت آمریکا به قتل رسید خانواده ای به نام Zapruder در حال فیلم برداری از مراسم بودند و توانستند تمام لحظات را ضبط کنند، دولت آمریکا برای این موضوع به آن ها 16 میلیون دلار پول پرداخت کرد.


50_ فکر می کنید یک لیسک عادی به چه تعداد لیس زدن نیاز دارد که به طور کامل تمام شود ،طی یک بررسی این تعداد 364 بار بوده است.


51_ Janis Joplin یکی از خواننده های قدیمی قبل از خودکشی 2500 دلار برای دوستانش گذاشته بود و با یادداشتی نوشته بود بعد از رفتن من یکم جرعت داشته باشین.


52_ Fredric baur که سازنده بسته بندی چیپس های Pringles بود که بعد از مرگش سوزانده شد و خاکسترش را در یکی از این بسته بندی ها قرار دادند.

2+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیزنی با همکاری circle از دستگاهی برای کنترل کودکان در فضای اینترنت رونمایی کرد

امروزه در اکثر خانه ها وسایل الکترونیکی بسیاری