Pandora یک سوم ارزش خود را در نبرد با Apple Music از دست داد

Pandora یک سوم ارزش خود را در نبرد با Apple Music از دست داد

- درApple, اخبار تکنولوژی, اینترنت
226
۰

شرکت پخش موسیقی اشتراکی آنلاین پاندورا اعلام کرد که این شرکت در نبرد با اپل موزیک تعداد 1.3 میلیون مشترک ثابت و فعال خود را در 3 ماهه سوم سال مالی جاری از دست داده که در مجموع منجر به ضرر مالی 86 میلیون دلاری برای این شرکت شده است. این تعداد تقریبا همان تعداد مشترکین از دست داده در سال 2013 در زمان آغار به کار سرویس iTunes Radio است.

البته مدیر عامل پاندورا، آقای Brian McAndrews، اعلام کرده که این از دست دادن مشترکین موقتی است چرا که گرایش به سمت سرویس پاندورا در ماه اخیر رشد بسیار مثبتی داشته است طوری که هم اکنون سرویس پاندورا 4 میلیون مشترک فعال دارد. شرکت پاندورا نیز همانند اسپاتیفای بیشتر کاربران خود را از طریق آگهی های اشتراک رایگان بدست آورده است، موقعیت مناسبی که البته اپل موزیک در اختیار کاربرانش قرار نمی دهد. تنها پیشنهادی که اپل موزیک به کاربران تازه واردش می کند 3 ماه اشتراک رایگان است که بعد از انقضای آن کاربران یا باید قید اپل موزیک را بزنند و یا مبلغ 10 دلار به صورت ماهانه – فردی یا 15 دلار برای اشتراک 6 نفره ماهانه – خانوادگی پرداخت کنند.

طبق آخرین اظهارات مدیر عامل اپل، تیم کوک، اپل در حال حاضر 8.3 میلیون کاربر دارد که از بین این تعداد حدود 6.5 میلیون کاربر فعال و خریدار سرویس های ماهانه محسوب می شوند.

در حال حاضر سرویس اسپاتیفای با 20 میلیون مشترک فعال در صدر سرویس های آنلاین پخش موسیقی اشتراکی قرار دارد.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ در حال توسعه گیم‎پد بلوتوثی برای Gear VR است

همین چند روز پیش بود که سامسونگ بالاخره