در پی رسوایی مالی، توشیبا بخش تولید سنسور دوربین های خود را به سونی می فروشد

در پی رسوایی مالی، توشیبا بخش تولید سنسور دوربین های خود را به سونی می فروشد

همه ما از موقعیت نه چندان خوب سونی در صنعت موبایل و موقعیت شکوهمندش در ساخت سنسورهای دوربین آگاهیم. همین که سنسور دوربین 90 درصد گوشی های هوشمند بازار از آیفون گرفته تا سری های گلکسی سامسونگ همگی ساخت سونی اند نشان از برتری سونی در این صنعت دارد.

البته توشیبا، دیگر غول تکنولوژی ژاپنی هم دستی در ساخت سنسورهای دوربین دارد و اتفاقا سنسورهای بسیار خوبی نیز تولید می کند ولی با توجه به اخبار و اتفاقات اخیر پیش آمده برای توشیبا شنیدن فروش بخش سنسور دوربین های خود اصلا چیز عجیبی نیست.

ماجرا از رسوایی مالی شرکت توشیبا شروع شد، جایی که توشیبا عمدا و به دروغ به سهام داران خود اعلام کرده بود که به 1.2 میلیارد سود در سال مالی رسیده است در حالی که در واقع در حال ضرر دهی بود. بعد از لو رفتن این ماجرا به مطبوعات این مسئله باعث استعفای مدیر عامل این شرکت، Hisao Tanaka، و دو تن از مدیران ارشد دیگر توشیبا شد. بعدها حتی مشخص شد که توشیبا 6 سال متوالی این رویه دروغ پردازی را تکرار کرده است و حال به نقطه وقت ماجرا می رسیم، جایی که ارزش توشیبا 442 میلیون دلار افت کرده، سهام دارانش شاکی اند و اصلا وضعیت خوبی در بازار تکنولوژی ندارد.

حال خبر رسیده که سونی قصد دارد بخش تولید سنسورهای دوربین توشیبا را به قیمت 165 میلیون دالار خریداری کند تا توشیبا بتواند بخشی از مشکلات مالی اش را حل کند. اگرچه فعلا هیچ کدام از این دو شرکت این موضوع را تایید یا تکذیب نکرده اند اما می توان انتظار داشت که به زودی بیانیه ای مشترک از طرف سونی و توشیبا در تایید این زمینه منتشر شود.

تحلیل گران اقتصادی خبر داده اند که اگر این رویه برای توشیبا ادامه پیدا کند، کم کم می شود انتظار داشت که توشیبا برای همیشه با دنیای تکنولوژی خداحافظی کند و دیگر شاهد لوگوی این برند قدیمی در بازار نباشیم.

شما چه فکر می کنید؟ آیا توشیبا می تواند دوباره روی پاهای خویش بایستد یا باید برای همیشه با برند محبوب توشیبا خداحافظی کنیم؟

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ در حال توسعه گیم‎پد بلوتوثی برای Gear VR است

همین چند روز پیش بود که سامسونگ بالاخره