۴۵ نکته جالب که شاید از مارک زاکربرگ ندانید – بخش دوم

۴۵ نکته جالب که شاید از مارک زاکربرگ ندانید – بخش دوم

- دراینترنت, مقالات
232
۰

16) برنامه اصلی فیس‎بوک را خود زاکربرگ نوشته است. اگر شما عبارت [4:0]@ را در بخش کامنت های فیس‎بوک بنویسید، نام “مارک زاکربرگ” نمایان می‎شود.

1-mark-zuckerberg-jpg

17) شما هرگز امکان مسدود کردن صفحه شخصی زاکربرگ را در فیس‎بوک ندارید. آدرس صفحه شخصی زاکربرگ در فیس‎بوک http://www.facebook.com/zuck است.

18) در روزهای آغازین کار فیس‎بوک زاکربرگ برای خود یک کارت ویزیت طراحی کرد، و بر روی آن نوشت: “من مدیرعامل هستم.”

card-jpg

19) او همیشه بر روی انجام دادن کار‎هایش تمرکز زیادی دارد، و از تمام کارکنانش نیر می‎خواهد تا همین طور باشند. مثلا زمانیکه در جلسه هستند اگر فردی گرسنه باشد، به او اجازه خروج از جلسه را نمی‎دهد و می‎گوید تا زمانیکه از جلسه کاری نتیجه ای گرفته نشود کسی حق خروج ندارد.

Facebook logo created with pictures of its users

20) زاکربرگ همسرخود را نخستین بار در سال 2003 ملاقات کرد. همسر او “پریسیلا چان” متولد بوستون است، والدین اون از پناهندگان ویتنامی – چینی بودند.

21) چان از اولین افرادی بود که به شرکت فیس‎بوک پیوست، او یک روز پس از راه اندازی رسمی این شرکت در تاریخ 4 فوریه 2004 به عضویت آن درآمد.

facebook-jpg

22) چان در یکی از مصاحبه های خود با در روزنامه نیویورکر شرح داد در مهمانی مرکز Alpha Epsilon برگزار کرده بود، نخستین جرقه های ازدواج او با مارک زده شد.

couplw-jpg

23) در اکتبر 2010 زاکربرگ به همراه چند نفر از کارکنانش به سینما رفت تا فیلمی که تحت عنوان “شبکه اجتماعی” ساخته شده بود و در مورد نحوه ی راه اندازی فیس‎بوک بود، را تماشا کند. او پس از تماشای این فیلم انتقاد‎های زیادی به چهره اش در این فیلم داشت و اذعان کرده بود که در این فیلم سعی شده تا او را فردیکه به دنبال موقعیت اجتماعی بوده است، نشان دهند.

movie-gif

24) در سپتامبر 2010، زاکربرگ به چان پیشنهاد ازدواج داد و از وی خواستگاری کرد.در آن زمان چان دانشجوی رشته‎ی پزشکی دانشگاه کالیفرنیا بود. در پایان سال زاکربرگ خانه جدید خود را در شهر پالوآلتو خریداری کرد.

25) زاکربرگ پیش از اینکه خانواده چان را در دسامبر 2010 ملاقات کند، یادگیری زبان چینی را شروع کرد.

26) او حلقه‎ی همسرش چان را خودش به تنهایی طراحی کرده است، این حلقه ازدواج یک سنگ یاقوت در وسط داشت که دو طرف آن دو الماس قرار می‎گرفت. گفته شده است که هزینه‎ی ساخت این حلقه چیزی بالغ بر 25 هزار دلار بوده است و این درحالیست که زاکربرگ جوان سرمایه‎ای در حدود 19 میلیارد دلار داشته است.

27) این دو نفر در 19 مه 2012 در حیاط پشتی خانه ی زاکربرگ در پالوآلتو واقع در کالیفرنیا ازدواج کردند.

28) مراسم ازدواج بسیار مختصر برگزار شد و تعداد میهمان‎ها کمتر از 100 نفر بود. برای میهمانان غذاهایی مکزیکی و ژاپنی آماده شده بود که از رستوران مورد علاقه این زوج یعنی Fuki Sushi تهیه شده بود. هر پرس غذای مکزیکی برای هر نفر 7.5 دلار هزینه داشت و دسر هم شکلات هایی به شکل سر موش بودکه با هزینه 3 دلار تهیه شده بود. این مراسم با کمترین هزینه برگزار شده بود.

29) زاکربرگ اولین فرد زیر 30 سال است در جهان محسوب می‎شود که بزرگ ترین هدیه بشر دوستانه را در جهان اهدا کرده است. زاکربرگ و همسرش در سال 2013 میلادی 18 میلیون سهام شرکت‎فیس‎بوک را به بنیاد جامعه دره سیلیکون اهدا کردند.

hap-jpg

30) زاکربرگ تقریبا هر روز یک تی‎شرت خاکستری می‎پوشد، این کار به این خاطر است که او سرش بسیار شلوغ است و با این کار صبح‎ها در زمان صرفه جویی می‏کند.

grey-jpg

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ بصورت رسمی A9 Pro را در چین عرضه می‎کند

پس از یک سری از تصاویر و اطلاعات