مایکروسافت در سال 2016 PC ها را به طور اتوماتیک به ویندوز 10 بروزرسانی می کند

مایکروسافت در سال 2016 PC ها را به طور اتوماتیک به ویندوز 10 بروزرسانی می کند

- دراخبار تکنولوژی
243
۰

مایکروسافت در سه ماه گذشته در بخش ویندوز بسیار موفق ظاهر شده است و توانسته است سیستم عامل جدید خود یعنی ویندوز 10 را بر روی 110 میلیون دستگاه نصب کند. اما به نظر می رسد مایکروسافت در رابطه با شیوه ارائه این ویندوز به مشتریان تغییر عقیده داده است.

تا کنون شیوه دریافت این سیستم عامل به صورت یک بروزرسانی انتخابی بوده است به این معنا که شما در لیست بروزرسانی های ویندوز خود دریافت ویندوز 10 را به عنوان یک گزینه پیشنهادی می دیدید که میتوانستید ویندوز 7 یا 8.1 خود را به ویندوز 10 تبدیل کنید.

به گفته مایکروسافت در سال 2016 این روش تغییر می کند و ویندوز قدیمی شما به صورت خورکار ویندوز 10 را دانلود می کند. به تعریفی دیگر دریافت ویندوز 10 تا کنون در بخش ‘Optional Update’ یا “بروزرسانی اختیاری” قرار داشته است اما در سال 2016 این بروزرسانی در بخش ‘Recommended Update’ یا “بروزرسانی توصیه شده” قرار میگیرد. قرار گرفتن ویندوز 10 در بخش بروزرسانی توصیه شده، به این معنا است که ویندوز قدیمی هر زمان که بروزرسانی خودکار فعال باشد شروع به دانلود ویندوز 10 خواهد کرد.

گرچه نصب شدن این ویندوز جدید بر روی ویندوز قدیمی شما کاملا بدون مداخله کاربر نخواهد بود، مایکروسافت به روشنی بیان کرد “این کاملا به انتخاب شما بستگی دارد که آیا نصب ویندوز 10 را ادامه دهید یا خیر” گرچه قرار گرفتن این ویندوز در بخش بروزرسانی های توصیه شده، در هر صورت باعث می شود ویندوز 10 دانلود شود که ممکن است برای کسانی که محدودیت دانلود دارند مشکلاتی را ایجاد کند.

مایکروسافت همچنین قصد دارد امکان نصب این ویندوز را از طریق USB و همچنین فایل ISO بر روی DVD را به کاربران را برای نصب هر دو نسخه 32 و 64 بیتی و ورژن های خانگی و حرفه ای، بدهد.

مایکروسافت همچنین برنامه ای برای کسانی که از ویندوز های دزدی استفاده می کنند دارد تا باعث شود افراد بیشتری به خرید نسخه اصلی ویندوز 10 ترقیب شوند، از جمله این کارها قرار دادن گزینه خرید با یک کلید در منو فعال سازی ویندوز است.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیزنی با همکاری circle از دستگاهی برای کنترل کودکان در فضای اینترنت رونمایی کرد

امروزه در اکثر خانه ها وسایل الکترونیکی بسیاری