Google Now حالا می تواند به سوال های چند لایه هم پاسخ دهد

Google Now حالا می تواند به سوال های چند لایه هم پاسخ دهد

گوگل مدت هاست که دستیار صوتی Google Now را در رقابت با Siri اپل و Cortana مایکروسافت عرضه کرده و برای بهبود عملکرد و کارایی آن، دائما در حال نوشتن کد‎های جدید برای آن است. اما به تازگی گوگل اعلام کرده که Google Now حالا می‎تواند همانند یک انسان واقعی، سوال‎های پیچیده تر، طولانی‎تر و چند لایه را هم تشخیص داده و به آن‎ها پاسخ مناسب دهد. با ما در تکفارس همراه باشید.

شاید یکی از برتری های Google Now نسبت به Siri اپل و Cortana مایکروسافت در استفاده از موتور جستجوی بسیار قوی گوگل باشد. اما زمانی که صحبت از رساندن مفهوم گوینده به دستیار صوتی وسط باشد، موضوع کاملا تغییر می‎کند. هرچه باشد، چه از Google Now  استفاده کنید و چه از Siri و Cortana، رساندن مفهوم سوال، قدم اول و اصلی در گرفتن پاسخ مناسب و مورد انتظار است. با توجه به این موضوع، حالا گوگل اعلام کرده که Google Now نسبت به گذشته بیشتر می‎تواند منظور گوینده را در جمله های پیچیده متوجه شود. برای مثال اکنون می‎توانید جمعیت کشوری خاص را در یک سال خاص از Google Now سوال کنید تا Google Now منظور شما را متوجه شود و با جستجو در بانک اطلاعاتی اینترنت، عددی دقیق و درست به شما تحویل دهد. همچنین در این آپدیت جدید، Google Now، می تواند معنی صفات “ترین” را نیز با ترتیب خاص متوجه شود. برای مثال اگر از Google Now درباره کوتاه ترین یا بلندترین ساختمان ساخته شده در کشوری خاص سوال بپرسید یا مثلا سوال کنید که سومین برج بلند جهان را به شما معرفی کند، این کار را به درستی انجام خواهد داد.

گوگل همیشه قبول داشته است که Google Now می تواند اشتباهات زیادی هم داشته باشد، ولی در عین حال قول داده که با بهبود دائمی این دستیار صوتی، آن را کامل و بی نقص کند.

به نظر شما آیا روزی فرا خواهد رسید که دستیارهای صوتی تمام کارهای روزانه کاربران را به عهده گیرند؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً حاصل جمع زیر را به عدد را قرار بدهید. *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ در حال توسعه گیم‎پد بلوتوثی برای Gear VR است

همین چند روز پیش بود که سامسونگ بالاخره