بزرگترین حافظه SSD با فضای 13 ترابایت ساخته شد

بزرگترین حافظه SSD با فضای 13 ترابایت ساخته شد

- دراخبار تکنولوژی
112
۰

در گذشته حافظه‌های SSD  مقدار فضای دخیره سازی مناسبی را نداشتند و علاوه بر این موضوع قدری هزینه بردار بودند، با وجود اینکه SSDها هنوز هم گران هستند اما به طور قابل توجهی این روزها مقرونه به صرفه شده اند و تنها بحث کلی این تکنولوژی مربوط به فضای ذحیره سازی آن‌ها بوده است که با افزایش این فضا بیشترین استفاده را خواهند داشت. اگر شما به دنبال یک حافظه SSD با طرفیت بالایی هستید شرکت Fixstars بزرگترین حافظه SSD جهان را ساخته است که در دو گزینه انتخابی 10 و 13 ترابایتی موجود است و اندازه کلی آن تنها 2.5 اینچ است. در ادامه با تکفارس همراه باشید.

شرکت Fixstars در سال 2015 اولین حافظه SSD دنیا را با ظرفیت ذحیره سازی 6 ترابایت معرفی کرد و اکنون هم این رکورد را به طور جدی‌تر در دست گرفته است. علاوه بر حافظه بالایی که این دستگاه دارد باید به سرعت انتقال داده آن هم اشاره‌هایی را داشت، سرعت خواندن اطلاعات و داده‌ها در این دستگاه 540 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن اطلاعات در آن 520 مگابایت بر ثانیه است.

در این حافظه یک سیستم کنترل درجه حرارت ساخته شده است که با آن مطمئن خواهید شد گرما هیچ آسیبی به آن نمی‌رساند، البته لازم به ذکر است که قیمت آن چندان ارزان نوبده و نسخه 13 ترابایتی آن با قیمت 13000 دلار روانه بازار می‌شود، اما اگر شما به دنبال یک حافظه با فضای بالا و همچنین سرعت انتقال داده بالا هستید قطعا بهترین گزینه برای انتخاب خواهد بود. نظر شما درباره این خبر چیست؟

 

2+

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نسخه جهانی اسکایپ به‌زودی برای ویندوز 10 منتشر می‌شود

سال گذشته مایکروسافت نسخه تاچ اپلیکیشن اسکایپ را