5 حقیقت جالب در مورد کیبوردتان

5 حقیقت جالب در مورد کیبوردتان

- درباید بدانیم!, مقالات
140
۴

جالب است اگر بدانید تکنولوژی پیشرفته امروز وجود نداشت اگر کیبوردها نبودند!! بله ما هر روز از این صفحه کلیدها استفاده می کنیم اما توجه خاصی به آن ها نداریم، چقدر ظالمانه!!

 

حقایقی که شاید در مورد کیبوردتان ندانید:

1) ترکیب کلیدها به شکل QWERTY کمترین میزان کارآمدی را بین ترکیب کلید ها دارد. به طور میانگین QWERTY به 50% حرکات بیشتر از Dvorak و 80% حرکات بیشتر از Colemark نیاز دارد. به سخن دیگر واقعا یادگرفتن یک ترکیب بندی دیگر بسیار مفید خواهد بود!

2) در حین تایپ کردن، انگشتان دست ها مسافتی حدودی 1 مایل را برای هر 10000 کلمه طی می کنند. این مسافت برای ترکیب QWERTY و فردی که دارای ا=توانایی تایپ بالاییست، بیان شده است.

interesting-keyboard-facts-foreign-layouts

3) کیبورد هایی که برای زبان های غیر لاتین طراحی شده اند چندین ترکیب بندی مختلف دارند. بعنوان مثال کیبوردهای مخصوص زبان کرده ای دارای ترکیب های Dubeolsik و Sebeolsik هستند. حتی بعضی ترکیب بندی ها در کیبورد ها بسته به اینکه مخصوص دستگاه ای ویندوز و یا مک باشند متفاوتند.

4) کیبورد ها 5 برابر بیشتر از توالت ها کثیف ترند، دلیل آن هم این است که کاربرا معمولا مسائل بهداشتی مربوط به کیبورد ها را رعایت نمی کنند. به همین دلیل است ک با کیبوردتان را حداقل سالی یکبار تمیز کنید، اگر ماهی یکبار باشد که خیلی بهتر است!

interesting-keyboard-facts-hack-keyloggers

5) هکر ها می توانند تمام کلیدهایی را که از کیبوردتان فشار می دهید، ثبت کنند و ببینند. کیلاگرها تهدید بزرگی برای امنیت اطلاعات هستند. این کیلاگرها می توانند به شکل نرم افزار و یا حتی سخت افزاری به سیستم شما متصل شوند. اگر سیستم فردی به کیلاگر آلوده شود، تمام اطلاعات بانکی، ایمیل ها و بطورکلی رمز عبور های مهم و هر اطلاعات دیگری در معرض خطرند.

اگر شما نیز نکات جالبی در مورد کیبوردها می دانید، آن ها را با ما در میان بگذارید.

1+

4 نظر

 1. چه راهی برای تمیز بودن کیبورد و موبایل وجود داره؟

  1+

  1. محمد نعمتی

   به سر جاروبرقی یه دونه درپوش سس بذارید و با چسب محکمش کنید(سرش نازک باشه که لای دکمه های کیبورد بره)بعدش بگیرید روی کیبورد تا تمیزش کنه

   0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ بصورت رسمی A9 Pro را در چین عرضه می‎کند

پس از یک سری از تصاویر و اطلاعات