پلیس توکیو و ایده جدید شناسایی مجرمان با تصاویر سه بعدی

پلیس توکیو و ایده جدید شناسایی مجرمان با تصاویر سه بعدی

ما همیشه شاهد درگیری بین مجرمان و تکنولوژی پلیس هستیم که هر روز بیشتر نیز می‌شود. این دعواها و درگیری های جالب از سال های دهه 1840 شروع شد. زمانی که ماموران و داروغه های آن زمان برای شناسایی راحت تر مجرمان توسط مردم عادی، تصاویر آنها را با کمک نقاشان طراحی کرده و به دیوار می‌چسباندند. حال روز به روز گذشته و دیگر نقاشی ها و تصاویر دو بعدی کاربرد چندانی ندارند و پلیس توکیو و کشور ژاپن تصمیم به بهره برداری از تصاویر سه بعدی مجرمان گرفته است.

طبق بیانیه ای که از آپریل امسال (2016) اعلام شده، تمامی ایستگاه های پلیس توکیو موظف به تهیه یک دستگاه دوربین سه بعدی بوده و باید از سه جهت مختلف از یک مجرم، یک تصویر سه بعدی واضح تهیه کنند و این تصاویر جای عکس های قدیمی دو بعدی را بگیرند.

این تصاویر سه بعدی باید توسط پایگاه پلیس مذکوذ در پایگاه اطلاعات کشور قرار گرفته و بایگانی شوند. همچنین اگر تصویر سه بعدی از مجرم در دسترس نبود، این پایگاه ها موظف خواهند بود تا با دوربین های CCTV که از مجرم تصویربرداری کرده است، تصاویر سه بعدی از چهره مجرم ساخته و آن را در پایگاه داده خود ذخیره کنند. با کمک این تصاویر، پلیس می‌تواند اشتباهات خود را کم کند و اگر فردی مشابه به مجرم باشد به اشتباه دستگیر نشود.

2016-01-27-image

طبق گزارش یک روزنامه نگار ژاپنی، پلیس با انجام این کار می‌خواهد دقت و ظرافت خود را در شناسایی مجرمان نشان دهد. با اینکه پایین ترین سطح جرم در جهان مربوط به زاپن است ولی این کشور همیشه در صنایع پلیسی و حفاظتی خود پیشگام بوده و سعی در ارائه آخرین و کمک کننده ترین ابزار دستگیری مجرمان و زندانی کردن آنها دارد. این اداره پلیس می تواند الگوی خوبی برای دیگر ادارات پلیس شود.

 

 

1+

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

iPhone 5S و iPhone 5 محبوب ترین آیفون در ربع پایانی سال 2015 بودند

Device Atlas گزارش داده است که محبوب ترین