واتس آپ:یک میلیارد کاربر فعال داریم

واتس آپ:یک میلیارد کاربر فعال داریم

- دراخبار تکنولوژی
75
۳

واتس آپ، به باشگاه کاربران میلیاردی پیوست این شبکه اجتماعی در قالب یک نرم افزار بر روی گوشی های هوشمند در حال حاضر به طور فعال توسط بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه استفاده می شود. بله، یک اشتباه تایپی نیست، یک عدد ۱ و در ادامه ۹ صفر، یک میلیارد کار بر از واتس آپ استفاده می کنند؛جهت خواندن خبر با تکفارس همراه باشید…

این اخبار در یک پست رسمی در وبلاگ سرویس واتس آپ دیده شده است. بدون شک این یک نقطه عطف بزرگ برای این پلت فرم پیام رسانی است، که یکی از محبوب ترین سرویس های این چنینی از زمان آغاز به کار خود، محسوب می شود. هم اکنون واتس آپ نیز به جرگه ی صفوف برنامه ها و پلت فرم های دیگری که در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر دارند، مانند فیس بوک و جیمیل، می پیوندد تا باز هم یک موفقیت برای آقای زوکربرگ است چرا که ایشان دارنده سهام زیادی از سرویس واتس آپ هستند و مقدار زیادی از آن را خریده‌اند و حال دومین سرویس این فرد نیز بالای یک میلیارد کاربر فعال دارد و باید دید آیا در آینده شبکه اینستاگرام نیز یک میلیاردی خواهد شد و یا خیر؟

سرویس واتس آپ شاید به دلیل استفاده از یک استراتژی درست و محبوبیت پیش از پیش و خریداری آن توسط زوکربرگ حال به این نقطه رسیده است و یکی از عمده ترین دلایل این رخ داد در واقع رایگان کردن واتس آپ و حذف هزینه یک دلاری آن بود که باعث برگشت کاربران بسیار زیادی به این سرویس پیام رسان گردیدکه در آن زمان حذف نشدن این محدودیت این سرویس دارای 900 میلیون نفر کاربر بود و بعد از انتشار خبر حذف هزینه اشتراک این رقم به 1 میلیارد کاربر فعال تغییر پیدا کرد  و باید گفت که این سرویس هنگام خریداری توسط مارک زوکربرگ دارای 400 میلیون نفر کاربر فعال بود و حال این رفم بیش از دو برابر گردیده است.

در ادامه می‌توانید نامه رسمی مارک زوکربرگ بنیان گذار فیسبوک ورئیس سرویس واتس آپ را مشاهده کنید:

“واتس آپ، به باشگاه کاربران میلیاردی، خوش آمدی!یک میلیارد نفر در حال حاضر از واتس آپ استفاده می کنند. تبریک به جان، برایان و هر کسی که در رسیدن به این نقطه عطف جامعه واتس آپ، پیش از زمان پیوستن به فیس بوک و دو برابر شدن کاربران آن کمک کرده است ما هزینه اشتراک را کاهش داده و واتس آپ را کاملا رایگان کرده ایم. سپس، در تلاش برای اتصال تعداد بیشتری از مردم در سراسر جهان با یکدیگر و آسان تر کردن برقراری ارتباطات کسب و کار، بودیم تنها چند سرویس وجود دارد که بیش از یک میلیارد نفر را به یکدیگر متصل می کند. این نقطه عطف گام مهمی به سوی اتصال کل جهان است. “

شاید سرویس پیام رسانی واتس آپ به دلیل فیلترینگ هایی و محدودیت هایی در این سروبس حال  کاربران ایرانی زیادی را در خود ندارد و سرویس پیام رسانی تلگرام این کار را انجام می‌دهد که این سرویس بیشترین کاربرانش در ایران است می‌دهد و آنهم کاربرانی چندین میلیونی همیشه فعال!!

1+

3 نظر

  1. محمدرضا قدمگاهی

    یک بیلیون همون یک میلیارد هست…

    0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دوربین دوگانه در هوآوی P9 طبق تصاویر تایید شد

هوآوی را باید یکی از موفق ترین و