تغییرات فیسبوک از زمان ساخت تا تولد 12 سالگی

تغییرات فیسبوک از زمان ساخت تا تولد 12 سالگی

- درFacebook, کمپانی های بزرگ
109
۰

فیسبوک شبکه اجتماعی که مارک زوکربرگ آن را ساخت از سال 2004 تا کنون یعنی سال 2016 دارای تغیراتی جالب بوده است،به مناسبت 12 سالگی این شبکه اجتماعی قصد داریم این تغییرات را به صورت بسیار جالب به شما نشان دهیم؛ جهت خواندن خبر با تکفارس همراه باشید…

فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان که امروزه بیش از 1 میلیارد کاربر فعال در دنیا دارد  بالاخره ۱۲ ساله شده و امروز روز تولد 12 سالگی این شبکه اجتماعی بزرگ ساخته نخبه آمریکایی مارک زوکربرگ است، نکته جالب  در ساخت فیسبوک این است که مارک زوکربرگ آن را در سال 2004 یعنی 12 سال پیش در خوابگاه هاردوارد تاسیس کرد همچنین دامنه اصلی شبکه اجتماعی فیسبوک TheFacebook.com در زمان ساختش توسط زوکربرگ در سال 2004 بود اما بعد از مدتی این دامنه به Facebook.com تغییر مسیر داده شد و حدود یک میلیارد نفر روزانه از طریق وب سایت آن بر روی دسکتاپ، گوشی هوشمند و یا تبلت بازدید  می‌کنند و از آن استفاده مستمر می‌کنند.

فیسبوک مسنجر یا همان پیام رسان فیسبوک، بخشی از فیسبوک است که برای کاربران امکان صحبت کردن با دوستان را فراهم می کند، تا کنون بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر داشته است و همچنین پیام رسان واتس آپ، سیستم پیام رسانی که فیس بوک به قیمت ۱۹ میلیارد دلار در سال گذشته، خریداری کرد، حال حدود یک میلیارد کاربر فعال و ثبت نام کرده دارد.

طراحی فیس بوک در طول سال ها تغییرات زیادی کرده است، طی این ۱۲ سال این شبکه اجتماعی نسبت به آنچه که در دانشگاه هاروارد گسترش یافت توسط زوکربرگ، تغییر داشته و پس از آن به کل جهان عرضه شده است، به غیر از یک یا دو کشور، از جمله چین که استفاده از آن ممنوع است در سایر کشور ها این شبکه اجتماعی بسیار محبوب بوده و از آن همه افراد برای کار و زندگی خود استفاده می‌کنند.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2004

1

سال 2004 میلادی سال ساخت شبکه اجتماعی فیسبوک بود در این سال مارک زوکربرگ این شبکه را در دامنه TheFacebook.com ثبت کرد و این سایت را طراحی کرد اما این سایت دارای گرافیک و چیز خاصی در سال اول ساخت خود نبود و در سمت راست بالا یعنی هدر سایت داری یک عکس از آل پاچینو بود.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2005

2

سال 2005 سال موفقیت این شبکه اجتماعی در مراحل اولیه بود چرا که به معرفی تمام مراکز آموزشی یعنی مدارس و دانشگاه ها که این شیکه اجتماعی در آنها بود و این مراکز از این شبکه استفاده می‌کردند را برای تبلیغات در صفحه اصلی خود درج کرده بود هرچند که این مراکز آموزشی بسیار زیاد هم نبودند و باز هم تصویر آل پاچینو مانند سال 2004 در هدر سایت قرار داشت.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2006

3

شاید نقطه ای بین آینده و گذشته شرکت فیسبوک در سال 2006 بود که تصویر صفحه اصلی این شرکت از حالت قبلی خارج شد و دیگر خبری از لیست و هدری که در آن عکس آل پاچیتنو باشد وجود نداشت بلکه یک فرم ساده برای ورود به این شبکه اجتماعی قرار داشت و هنوز خبری از لوگو برای این صفحه وجود نداشت.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2007

5

سال 2007 سال بزرگی برای شرکت فیسبوک و مارک زوکر برگ بود چرا که توجه ها به این شبکه اجتماعی جلب شده بود و همچنین در این سال لوگویی مانند لوگوی فعلی این شرکت در صفحه اصلی قرار گرفت و در سال 2007 شبکه اجتماعی فیسبوک کار رسمی خود را شروع کرد و همچنین در صفحه اصلی می‌تواست آخرین اخبار از دوستان را به کاربران ارائه دهد.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2008

6

در این سال لوگو این شرکت همان لوگو قبلی و اولیه طراحی شده باقی ماند اما در صفحه اصلی با ارائه گزینه هایی برای ثبت نام این صفحه تغییر اساسی و گرافیکی کرد تا ثبت نام کاربران راحت تر و سریعتر انجام گیرد.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2009

6

در این سال فیسبوک نمودار “جهان متصل” را به دست آورد، که اتمام آن تا سال ۲۰۱۱ به طول انجامید و اما این صفحه اصلی همانگونه که در سال 2008 طراحی شده بود باقی ماند.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2010

7

در سال 2010 صفحه اصلی شبکه اجتماعی فیسبوک همانگونه که در سال 2009 و 2008 بود ماند اما تغییر عمده این سال در تغییر فونت لوگو و تغییراتی در متن های صفحه اصلی بود که نشان از اتفاقات جدید که در راه است برای این شبکه اجتماعی می‌داد.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2011

8

در سال 2011 صفحه اصلی فیسبوک همانند سال 2010 بود با این تفاوت که باکس های ورودی  و همچنین ثبت نام برای راحتی کاربران و همچنین واضح تر بودن دچار تغییر و باز طراحی شدند که باعث عملکرد و زیبایی بهتری در سایت فیسبوک گردید.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2012

9

فیسبوک نمودار جهان متصل را برای یک گوشی در سال ۲۰۱۲ جابجا کرد، زیرا کاربران آن از کامپیوتر به تلفن همراه منتقل شده اند. امروز، بیش از ۸۰۰ میلیون نفر روزانه از طریق تلفن همراه، به فیس بوک دسترسی دارند این یک تغییر بزرگ برای کاربران موبایلی این شرکت بود.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2013

10

قالبی که اکنون نیز در صفحه اصلی سایت فیسبوک مشاهده می‌کنید این قالب است که در سال 2013 طراحی گردید و جای قالب قبلی را گرفت این قالب انتظار می‌رود حال چندین سال دیگر نیز به عنوان قالب صفحه اصلی سایت فیسبوک برگزید باشد و همچنان به کار خود ادامه دهد.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2014

10

فیسبوک همچنان از قالبی که در سال 2013 طراحی شده بود استفاده می‌کرد همچنین در این سال بیشتر وقت خود را برای طراحی نرم افزاری برای گوشی های رده پایین که دوربین ندارند قرار داد و این نرم افزار را ساخت.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2015

10

فیسبوک باز هم مانند سال 2014 از قالی سال 2013 استفاده می‌کرد اما تفاوت بزرگ این سال یک هدیه بود آنهم هدیه ای به سازنده موفق آن مارک زوکربرگ این هدیه شاید از طرف همه کاربران بود و آن هم این که روز اول زندگی خود را با یک میلیارد کاربر آنلاین به طور همزمان دید و به عنوان اولین شبکه اجتماعی و اولین سرویس دارای یک میلبارد کاربر فعال در کتاب رکورد های گینس ثبت شد و نامش را جاودانه کرد همچنین این شرکت دریافت که چگونه از تلفن همراه نیز پول بدست آورد و آن را تبدیل به یک کسب و کار ۳۰۰ میلیارد دلاری کند.

صفحه اصلی فیسبوک در سال 2016

66

امروز شرکت فیسبوک بعد از پشت سر گذاشتن پستی و بلندی هایی موسس خود را را رو سفید کرده است و مارک زوکربرگ را با فیسبوک می‌شناسند این فرد حال ششمین فرد ثروتمند جهان است و ثروت خود را به کاربران و موفقیت شبکه جهانی و اجتماعی فیسبوک مدیون است ، حال امروز قالب این شرکت همانند سال های 2013 و 2014 و 2015 می‌باشد اما عکسی در سمت راست صفحه قرار گرفته است که برای تبریک جشن تولد 12 سالگی این شبکه اجتماعی قرار داده شده است.

نظر شما در مورد تغییرات شبکه اجتماعی فیسبوک چیست؟

1+

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دوربین دوگانه در هوآوی P9 طبق تصاویر تایید شد

هوآوی را باید یکی از موفق ترین و