سامسونگ از صحنه به در شد، TSMC تولید کننده‌ی انحصاری پردازنده‌‌های iPhone 7 خواهد بود

سامسونگ از صحنه به در شد، TSMC تولید کننده‌ی انحصاری پردازنده‌‌های iPhone 7 خواهد بود

- دراخبار تکنولوژی
39
۰

این بار اول نیست که نام سامسونگ از بین سازندگان پردازنده‌های iPhone خط زده می‌شود، اما به نظر می‌رسد این شرکت توانایی رقابت با کیفیت شرکت TSMC را ندارد، به همین دلیل سامسونگ یک سال دیگر از تولید چیپ برای اپل محروم شد. به نظر می‌رسد اپل امتیاز تولید انحصاری نسل بعد پردازنده‌های خود را که احنمالا چیپ A10 نامیده خواهند شد، به TSMC داده است. در ادامه با تکفارس همراه باشید.

خصوصیتی که TSMC را نسبت به دیگر تولیدکننده‌ها برتر ساخته است، توانایی تولید با تکنولوژی ۱۰ نانومتری می‌باشد و به همین جهت نیز تصمیم اپل قابل توجیه است. یک چیپ ۱۰ نانومتری، کوچکتر و کم مصرف‌تر خواهد بود که در نتیجه اپل می‌تواند بدون کم شدن عمر باتری آیفون نازکتری بسازد. البته برخی کاربران ممکن است آیفونی با ضخامت کنونی یا حتی ضخیم‌تر را به قیمت بیشتر بودن عمر باتری ترجیه دهند، اما وقتی مصرف‌کننده‌ای درخواستی داشته باشد که با نازک و سبکتر کردن آیفون در تضاد باشد، اپل بی توجه خواهد بود.

در حال حاظر خبر جدید دیگری از آیفون ۷ یا چیپ A10 در دست نیست و ممکن است تا انتشار خبر داغ مجبور باشیم زمان زیادی منتظر بمانیم. آیفون بعدی زمانی زودتر از ماه سپتامبر معرفی نخواهد شد.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اپل نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ی آپدیت iOS 9.3 را برای دارندگان دستگاه‌های قدیمی‌تر منتشر کرد

دیروز اعلام شد که اپل منتشر iOS 9.3 را