- دراخبار تکنولوژی
0
۰

شرکت ایسوس ورژن جدیدی از گرافیک GeForce GTX 950 را به بازار معرفی کرده است که میزان انرژی کمتری مصرف میکند. در واقع مصرف این کارت گرافیک از 90 وات به 75 وات رسیده که عددی قابل ملاحظه است. این دستاورد امر باعث میشود تا کارت گرافیک تمامی انرژی خود را از مادربورد دریافت کرده و به هیچ کانکتور دیگری جهت تأمین نیروی برق نیاز نداشته باشد.

حتی با وجود مصرف 15 وات انرژی کمتر نسبت به کارت گرافیک استاندارد GTX950، به نظر میرسد از همان پردازنده گرافیکی GM206 و با همان سرعت کلاک در آن استفاده شده است. به گفته AnandTech، این ویژگی ها به این معنی است که کارت جدید تقریبا در همان سطح کیفی کارت گرافیک اولیه میباشد.

همانگونه که میدانیم این کارت گرافیک با نام GTX950-2G، به بازار معرفی شده که دارای سرعت کلاک 1026MHz بوده و در حالت Boost نیز سرعت آن به 1190MHz میرسد؛ تنها 2MHz بیشتر از GTX 950. همچنین در حالت OC، کلاک پایه و Boost کارت گرافیک به ترتیب به 1051 و 1228MHz میرسد که بیان از بهبودی جزئی در عملکرد حتی با وجود کاهش مصرف انرژی، میباشد.

گذشته از بهبود جزئی در سرعت کلاک پردازنده، ایسوس ویژگی های مشابه را در کارت گرافیک جدید خود جای داده است. از جمله هسته  768 CUDA، یا 48 واحد بافتی، 2GB حافظه GDDR5 و … . جهت خنک سازی این کارت نیز از دو فن آلمینیومی با چاه گرمایی استفاده شده و ورودی نمایش، HDMI 2.0 و رابط DVI نیز از امکانات کارت گرافیک است.

این کارت گرافیک جدید تا کنون در هیچ فروشگاهی قیمت گذاری نشده و هنوز اطلاع دقیقی از قیمت آن نداریم. با این وجود به نطر میرسد قیمت آن چیزی در حدود 150-170 دلار آمریکا باشد (510000 تومان خودمون). و البته به محض دریافت قیمت قطعی تک فارس آن را به اطلاع شما خواهد رساند.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اندروید 6.0 هم به ایران رسید!

این بار نیز خبری در مورد به روزرسانی