سه رتبه اول پرفروش ترین گوشی های هوشمند اندرویدی بازار متعلق به سامسونگ است

سه رتبه اول پرفروش ترین گوشی های هوشمند اندرویدی بازار متعلق به سامسونگ است

آیا می دانستید که سه رتبه اول پرفروش ترین گوشی های هوشمند اندرویدی بازار متعلق به سامسونگ است؟ در ادامه با تک فارس همراه باشید.

بر طبق آخرین گزارش ها از شرکت جمع آوری اطلاعات Strategy Analytics سه رتبه اول پر فروش ترین گوشی های هوشمند اندرویدی بازار متعلق به محصولات شرکت سامسونگ است. در نیمه اول سال 2016، سه تا از گوشی های سامسونگ یعنی Galaxy J2، Galaxy S7 Edge و Galaxy S7 در صدر جدول پر فروش ترین گوشی های اندرویدی جهان قرار گرفته اند.

در ادامه این گزارش آمده است که سامسونگ در نیمه اول امسال موفق شده حدود 13.3 میلیون واحد Galaxy S7 Edge به بازار عرضه کند، ضمن آن که باید این نکته را در نظر گرفت که به طور کلی سری گوشی های Galaxy S7 در ماه مارس به بازار عرضه شده اند و این آمار تنها مربوط به نزدیک سه ماه است. البته همین مقدار برای تبدیل کردن Galaxy S7 Edge به پر فروش ترین گوشی اندرویدی در نیمه اول سال 2016 کافی بوده است. این گوشی 2.3 درصد از عرضه کلی گوشی های هوشمند در نیمه اول سال 2016 را شامل شده است.

در رتبه دوم این لیست نیز Galaxy J2 جای گرفته که حدود 13 میلیون واحد از آن به بازار عرضه شده است. سومین رتبه نیز به گوشی Galaxy S7 رسیده که 11.8 میلیون واحد از آن به بازار عرضه شده که حدود 2 درصد از عرضه کلی گوشی های هوشمند در این مدت را شامل می شود.

البته این اولین بار نیست که نام دو پرچمدار سری Galaxy S7 را در میان گوشی های سودآور سامسونگ می شنویم زیرا پیش از این هم مشخص شده بود که علت اصلی سود بیش از حد انتظار سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2016 عرضه همین سری به بازار بوده است.

با وجود اینکه موفقیت سری Galaxy S7 تا حدودی تضمین شده به نظر می رسید، این اولین بار است که نامی از Galaxy J2 در می شنویم، گوشی که اولین بار برای عرضه در هند معرفی شد ولی اکنون در تمامی بازارهای سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا فروش بسیار خوبی دارد.

اگر کمی به عقب برگردیم، زمانی که میزان فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه ابتدایی سال 2016 اعلام شد متوجه یک نبرد بزرگ میان گوشی های اندرویدی و گوشی هایی با سیستم عامل IOS شدیم. طبق گزارش Strategy Analytics میزان عرضه گوشی های هوشمند اندرویدی به بازار از 522.2 میلیون واحد در سه ماهه اول سال 2015 به 577.3 میلیون واحد در سه ماهه ابتدایی سال 2016 رشد داشته که حدود 10 درصد است. در حالی که طبق گزارش ها میزان عرضه گوشی های IPhone به بازار با افتی 16 درصدی همراه بوده و از میزان 108.7 میلیون واحد در سه ماهه ابتدایی سال 2015 به 91.6 میلیون واحد در سه ماهه اول سال 2016 کاهش یافته است.

نظر شما در مورد گوشی های شرکت سامسونگ چیست؟ به نظر شما آیا این میزان فروش قابل قبول است یا حتی می توانست بیشتر باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Phone Arena

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ رسماً Galaxy J7+ را معرفی کرد

سامسونگ رسماً Galaxy J7+ را معرفی کرد! با