بازی Pokemon GO باعث رکورد شکنی اپ استور در ماه جولای شد

بازی Pokemon GO باعث رکورد شکنی اپ استور در ماه جولای شد

مدیرعامل شرکت اپل، تیم کوک دیروز اعلام کرد که ماه جولای یک ماه شکننده ی رکورد ها برای اپ استور این شرکت بود. بالاترین میزان در صدور صورت حساب های پست شده بود و رکورد بیشترین پرداخت به توسعه دهندگان نیز در این ماه شکسته شد. تیم کوک در یک توییت که در روز چهارشنبه ارسال کرده بود اعلام کرد که توسعه دهندگان ios مبلغ 50 میلیارد دلار را از روز افتتاح اپ استور یعنی 10 جولای 2008 تاکنون دریافت کرده اند.

رکورد های ثبت شده در ماه جولای سال جاری به احتمال زیاد به دلیل عرضه ی بازی Pokemon GO بوده است. در حالی که این بازی را می توانید به صورت رایگان دریافت کنید اما این اپ از فروش درون برنامه ای سود می کند و شرکت اپل 30 درصد از هر فروش را برای خود بر می دارد. ماه گذشته اپل اعلام کرد که بازی Pokemon GO رکورد فروش بیشترین فروش در هفته ی اول عرضه را به خود اختصاص داده است.

در روز چهارشنبه تحلیلگران وبسایت Needham محاسبات خود را مبنی بر اینکه بازی Pokemon GO در یکی دو سال آینده می تواند 3 میلیارد دلار درآمد را برای کمپانی اپل به ارمغان بیاورد منتشر کرد. دلیل این نتیجه گیری درآمد 1.6 میلیونی این بازی از فروش درون برنامه ای در یک ماه پیش است.

وبسایت Needham محسابه کرده است که هر کاربر روزانه 16 سنت خرید درون برنامه ای در بازی Pokemon GO انجام می دهد که با احتساب اینکه 30 درصد این مبلغ به اپل برسد 5 سنت روزانه اپل از این بازی درآمد کسب می کند. Needham اعلام کرده که این درآمد روزانه در طی 12 تا 24 ماه آینده 3 میلیارد دلار را نصیب شرکت اپل می کند.

در حالی که محاسبات Needham خیلی خوشبینانه است نکته اینجاست که اپل پول زیادی را از طریق این بازی بدون حتی تکان دادن یک انگشت به خزانه ی خود واریز می کند.

منبع: PhoneArena

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیاتک دو تراشه‌ جدید هیلیو پی ۲۳ و پی ۳۰ را با پشتیبانی از VoLTE دوگانه معرفی کرد

شرکت مدیاتک از دو پردازنده‌ی هشت هسته‌ ای