حراج Apple 1 به قیمت 500,000 دلار!

حراج Apple 1 به قیمت 500,000 دلار!

یک نمونه ی نایاب از رایانه ی اپل 1, اولین رایانه ای که اپل در سال 1976 به بازار عرضه کرد در یک حراج خیریه به قیمت فعلی 500 هزار دلار به فروش می رسد که انتظار می رود این رقم تا دو برابر مبلغ فعلی یعنی تا 1 میلیون دلار نیز پیش برود. در ادامه ی خبر با تکفارس همراه باشید.

اگر یکی از طرفداران کمپانی اپل هستید و می خواهید قطعه ای تاریخ تکنولوژی را برای خود داشته باشید و البته مقداری پول برای آتش زدن(!) نیز دارید, از شنیدن اینکه اپل 1 راه خود را به حراج پیدا کرده است خوشحال خواهید شد!

اولین رایانه ای که اپل آن را به بازار عرضه کرد یعنی اپل 1 در سال 1976 معرفی شد که قیمتی بالغ بر 666.66 دلار داشت(با احتساب تورم 2770 دلار امروز).حدود 200 عدد از این کامپیوتر ها تولید شدند که 175 نمونه از آن ها به فروش رفتند و فقط 70 عدد از آن ها تا به امروز سالم مانده اند.

این حراج هم اکنون نیز برای خیریه ی Charitybuzz در جریان است که تا بدین لحظه بیشترین قیمت پیشنهاد شده 500 هزار دلار بوده است(سایت های مختلف تا 1 میلیون دلار نیز پیش بینی کرده اند). اگرچه پرداخت همچین مبلغی شاید کمی غیر عقلانی به نظر برسد باید دانست که اپل 1 مشابهی در سال 2014 به قیمت 900 هزار دلار فروخته شده بود.

اولین نمونه های اپل 1 توسط استیو جابز فقید و ووزنیاک با دست طراحی شده بودند که به همین دلیل این حراجی بسیار خاص محسوب می شود.

این حراجی که با نام جشن اپل 1 شناخته میشود بسیار خاص است چرا که به گفته ی ووزنیاک تا کنون هیچ محصولی الکترونیکی ای که به دست مردم رسیده از همچین تخته ی مداری استفاده نکرده است. به همین خاطر این اپل 1 به نوعی یک نمونه ی اولیه یا پیش تولید از محصول اصلی محسوب میشود.

برنده ی این حراج همچنین دستور العمل اجرای برنامه های این رایانه, یک برنامه ی پایه و همچنین دو بازی سفر ستاره ای و Blackjacket را دریافت می کند. همچنین رسید خرید از دارنده قبلی و یک برگه ی تاریخی از شرکت اپل نیز دریافت می کند.

نظر شما در این باره چیست!؟شما حاضرید همچین مبلغی را پرداخت کنید!؟

منبع:cnet.com

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقد و بررسی Nokia 6

حدس بزنید که چه شرکتی به بازار برگشته