مدال های المپیک 2020 توکیو از بازیافت گوشی های هوشمند دور انداخته شده ساخته خواهند شد

مدال های المپیک 2020 توکیو از بازیافت گوشی های هوشمند دور انداخته شده ساخته خواهند شد

- دراخبار تکنولوژی
0
۰

مدال های المپیک 2020 توکیو از بازیافت گوشی های هوشمند دور انداخته شده ساخته خواهند شد! در ادامه همراه تک فارس باشید.

طبق گزارش منتشر شده از سوی یک نشریه ژاپنی به نام نیکی (Nikkei)، مسئولین برگزاری المپیک تابستانی 2020 ریو قصد دارند تا طلا، نقره و برنز مصرفی برای ساخت مدال های اهدایی به ورزشکاران برتر را با موارد دیگری یعنی مواد بازیافتی از میلیون ها گوشی هوشمند دور انداخته شده در ژاپن و البته مواد بازیافتی از دیگر وسایل الکترونیکی جایگزین کنند. هر سه فلز یاد شده به علت خاصیت رسانایی و البته شکل پذیری خوب خود، به راحتی با ترکیب های مختلف برای ساخت مدال ها به کار می روند.

مقادیر مورد نیاز از این منابع برای طراحی مدال ها متغیر هستند و فراز و نشیب زیادی دارند، ولی به هر حال در المپیک تابستانی 2012 لندن از 21 پوند طلا (معادل 9.6 کیلوگرم)، 2667 پوند نقره (معادل 1210 کیلوگرم) و 1543 پوند برنز (معادل 700 کیلوگرم) برای طراحی مدال های مخصوص ورزشکاران برتر استفاده شده بود. تهیه این منابع البته برای برگزار کنندگان چندان سخت نیست، چرا که خود ژاپن از بازیافت وسایل الکترونیکی دور انداخته شده در سال 2014 به 315 پوند طلا (معادل 143 کیلوگرم)، 3452 پوند نقره (معادل 1566 کیلوگرم) و 1112 تُن برنز دست یافته بود! جالب اینجاست که مقادیر طلا و نقره به دست آمده از بازیافت وسایل الکترونیکی در ژاپن، به ترتیب معادل 16 و 22 درصد از میزان جهانی به دست آمده از این منابع در اثر بازیافت بوده است.

در ژاپن سالانه نزدیک به 650 هزار تُن وسیله الکترونیکی دور انداخته می شود، که البته دولت کمتر از 100 هزار تن آن را جمع آوری و بازیافت می کند. بد نیست به این نکته هم اشاره شود که در اکثر مواقع، منابع به دست آمده از بازیافت وسایل الکترونیکی برای ساخت وسایل الکترونیکی جدید به کار می رود.

نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟ آیا این کار ژاپنی ها برای طراحی مدال های المپیک جاه طلبانه و بسیار جالب نیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Phone Arena

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ رسماً Galaxy J7+ را معرفی کرد

سامسونگ رسماً Galaxy J7+ را معرفی کرد! با