پلیس ها در حال یافتن راه های جدیدی برای دیدن افرادی که در هنگام رانندگی، با گوشی خود کار می کنند هستند

پلیس ها در حال یافتن راه های جدیدی برای دیدن افرادی که در هنگام رانندگی، با گوشی خود کار می کنند هستند

- دراخبار تکنولوژی
0
۰

پلیس ها در حال یافتن راه های جدیدی برای دیدن افرادی که در هنگام رانندگی، با گوشی خود کار می کنند هستند! در ادامه خبر همراه تک فارس باشید.

پلیس ها در پی یافتن راه هایی جدید برای دیدن افراد متخلفی که در هنگام رانندگی، با گوشی همراه خود به پیام رسانی مشغول می شوند هستند. به طور قطع، یکی از این راه ها نوشتن برگه جریمه برای متخلفان است، ولی حقیقت آن جا است که مردم توسط چنین افرادی که در هنگام رانندگی شروع به نوشتن پیام با موبایل خود می کنند کشته می شوند. بر طبق گزارشی که NHTSA منتشر کرده سال گذشته در دو کشور آمریکا و پورتو ریکو چیزی بالغ بر 3500 نفر بر اثر تصادف با خودروهایی که رانندگان آن ها به نحوی حواس شان پرت بوده است، کشته شده اند. این مقدار در مقایسه با 3200 کشته در سال 2014، با افزایش مواجه شده است.

اگر دقیق تر به این مسئله نگاه کنیم متوجه می شویم که سهم تلفن همراه در تصادفاتی که به علت حواس پرتی رانندگان در سال 2015 رخ داده اند، با رشدی 17 درصدی نسبت به سال 2014 از 406 فقره به 476 فقره رسیده است. و البته آمار و ارقام حقیقی می تواند بیشتر از این ها هم باشد. بیشتر افراد حواس پرتی که مسبب تصادفاتی شده اند، از گفتن این که مشغول پیام رسانی با گوشی خود بوده اند امتناع می کنند پس این آمار و ارقام می تواند بسیار بیشتر باشد.

برای یافتن رانندگانی که هنگام رانندگی به پیام رسانی با گوشی خود مشغول می شوند، پلیس ها بر روی وسیله های نقلیه ای که همچون تراکتور هستند به گشت زنی در بزرگ راه ها مشغول می شوند. در اکتبر سال گذشته، یک افسر پلیس خود را به شکل یک فرد بی خانمان درآورد و در وسط دو طرف یک بزرگ راه شلوغ مستقر شد. این افسر که واقعاً هم شبیه به بی خانمان ها به نظر می رسید، کمک کرد تا دیگر همکارانش در عرض کمتر از دو ساعت حدود 56 راننده متخلف را جریمه کنند!

در 46 ایالت آمریکا قوانینی علیه پیام رسانی در هنگام رانندگی وجود دارد. در 14 ایالت از این ایالات هم به طور کلی استفاده از تلفن همراه در هنگام راندن هر گونه وسیله نقلیه، ممنوع است، حتی صحبت کردن با تلفن همراه. متاسفانه، با وجود آن که پلیس در حال شناسایی راه های بیشتری برای مقابله با این کار است، تعداد افرادی که دست به انجام این عمل ناشایست و غلط می زنند نیز روز به روز افزایش می یابد. در نیو یورک، قبض های جریمه صادر شده برای متخلفانی که هنگام رانندگی با گوشی همراه خود کار می کرده اند از 9000 فقره در سال 2011 با 85000 فقره در سال 2015 افزایش یافته است. در ماساچوست و در بازه زمانی مشابه، تعداد قبض های صادر شده علیه چنین متخلفانی از 1100 به 6100 رسیده است. و در کالیفورنیا هم تعداد این متخلفان در سال 2011 کمتر از 3000 تا بود ولی در سال 2015 به 31000 افزایش یافته است.

افسر پلیس، متیو مونتیرو در این باره گفته است:

این معضل شامل بچه ها، افراد بزرگ تر، همه و همه می شود. وقتی که یک نفر را متوقف می کنم، آن ها می گویند حق با شماست، می دانم که کار خطرناکی است، ولی ناگهان دیدم که موبایلم داشت خاموش می شد و مجبور بودم که نگاهی به آن بکنم.

دبورا هرسمن، افسر ارشد کنسولگری امنیت ملی نیز در این باره گفته:

“شما به یک دستگاه دم سنج یا تست خون مجهز نیستید تا متوجه شوید که آن ها در حال استفاده از تلفن همراه خود هستند. مسلماً، نیروهای قانونی می توانند از مردم سوال کنند که “آیا می توانم تلفن همراه شما را ببینم؟” ولی مردم هم می توانند با این امر مخالفت کنند، پس در آن وقت است که مامورین باید به سراغ تهیه یک حکم قانونی برای تفحص بروند.”

یکی از مسائلی که گرفتن رانندگان در هنگام کار با گوشی همراه را سخت می کند، این است که در برخی ایالت ها همچون فلوریدا این عمل یک تخلف ثانویه به شمار می رود. این به آن معناست که یک پلیس نمی تواند خودروی یک متخلف را صرفاً به خاطر کار با گوشی همراه متوقف کند بلکه تنها زمانی اجازه دارد این کار را انجام دهد که تخلف دیگری نیز همزمان در حال وقوع باشد، مثلاً سرعت غیر مجاز یا چیزی شبیه به آن. و با وجود آن که بسیاری از رانندگان می دانند استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی کار نادرست و غلطی است، ولی باز هم به هر حال آن را انجام می دهند. مقدار جریمه برای کسانی که برای اولین بار این تخلف را انجام می دهند چیزی بین 175 تا 500 دلار است که باعث می شود آن ها متوجه شوند در هنگام رانندگی، نباید کاری را انجام دهند که می دانند اشتباه است.

نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟ آیا در کشور خودمان یعنی ایران، برخورد مناسبی با چنین متخلفانی می شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Phone Arena

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ رسماً Galaxy J7+ را معرفی کرد

سامسونگ رسماً Galaxy J7+ را معرفی کرد! با