سقوط شدید ارزش سهام سامسونگ در پی فاجعه ی نوت 7

سقوط شدید ارزش سهام سامسونگ در پی فاجعه ی نوت 7

سهام شرکت سامسونگ در پی فاجعه ای که برای گوشی گلکسی نوت 7 و مسئله ی منفجر شدن آن پیش آمده با کاهش شدیدی رو به رو شده است. در ادامه ی این خبر با تکفارس همراه باشید.

اخطار شرکت صادرکننده مجوز پرواز آمریکا برای سامسونگ بسیار گران تمام شد. چند روز گذشته بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت صادرکننده ی مجوز پرواز هواپیماهای آمریکایی گوشی گلکسی نوت 7 را در رده بندی بسیار اشتعال زا و خطرناک تشخیص داده و از تمامی مسافرین خود خواسته تا از حمل این گوشی هوشمند و یا حتی الامکان استفاده از آن در طی پرواز جدا خودداری کنند. انتشار خبر این اخطار همانا و سقوط سهام سامسونگ همانا!

سهام سامسونگ قبل از انتشار این خبر نیز تحت فشار شدیدی بود پس از اینکه سامسونگ نیز اخبار منفجر شدن های نوت 7 را تایید کرد و اعلام کرد که به صورت رایگان تمامی این گوشی ها را تعویض خواهد کرد و مسلما منتشر شدن این خبر نیز کمکی به اوضاع سامسونگ نکرد. به محض منتشر شدن خبر اخطار شرکت صادرکننده ی مجوز پرواز هواپیماهای آمریکایی سهام سامسونگ با سقوط 10 میلیارد دلاری مواجه شد.

دیروز در بازار کاری کره آخرین روز نقل و انتقال سهام بود و سهام ساموسنگ به ازای هر سهم 1.575 میلیون Won(1432 دلار آمریکا) معامله شد که 3.9 درصد از روز قبلی کمتر شده بود. سهام سامسونگ در این روز نیز تحت فشار شدیدی بود اما با توجه به اقدامات سامسونگ برای جبران اشتباهات خود سهام این شرکت با کاهش کمتری نسبت به روز های گذشته مواجه شد. سامسونگ اکنون سخت مشغول کار است تا 2.5 میلیون نوت 7 را که از 19 آگوست  فروخته است پس گرفته باتری های معیوب آن ها را تعویض کند و دوباره به دست مشتریان برساند. این شرکت از مشتریان درخواست کرده تا حتما در طرح جایگزینی این گوشی شرکت کنند و در ازای آن یک گلکسی جی برای مدت محدودی قرض بگیرند.

نظر شما درباره ی این سقوط سهام چیست!؟ آیا سامسونگ با عرضه ی مجدد گلکسی نوت 7 می تواند سهام از دست رفته ی خود را پس بگیرد!؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

منبع:sammobile.com

0

1 نظر

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقد و بررسی Nokia 6

حدس بزنید که چه شرکتی به بازار برگشته