توافق کوالکام و سامسونگ برای تولید چیپست های اسنپدراگون 830

توافق کوالکام و سامسونگ برای تولید چیپست های اسنپدراگون 830

طبق گزارشات سامسونگ و کوالکام برای تولید چیپست های 10 نانومتری اسنپراگون 830 به توفق رسیده اند. در ادامه ی این خبر و جزئیات آن با تکفارس همراه باشید!

اخیراً گزارش هایی منتشر شده اند که دو غول دنیای موبایل یعنی کوالکام و سامسونگ برای تولید چیپست های اسنپدراگون 830 که از طراحی 10 نانومتری بهره می برند به توافق رسیده اند. جدید ترین پردازنده ی های اند(High End) شرکت کوالکام به احتمال زیاد از تکنولوژی و طراحی 10 نانومتری سامسونگ در تولیدش بهره خواهد گرفت. از مزایای این طراحی می توان به سایز و اندازه ی کوچک تر همراه با تاثیرگاری و قدرت بیشتر و بهینه بودن مصرف باتری اشاره کرد.

بنابر گزارشی از  ET News کمپانی سامسونگ SLi تمامی چیپست های اسنپدرگون 830 را تولید خواهد کرد. همچنین در این گزارش اشاره شده است که نیمی از گلکسی S8 های تولید شده از این پردازنده استفاده خواهند کرد در حالی که باقی واحد های تولید شده از پردازنده ی اگزینوس 8895 ساخت سامسونگ بهره خواهند برد. پردازنده ی 8895 سامسونگ نیز از معماری 10 نانومتری استفاده خواهد کرد تا نسبت به مدل 8890 سال گذشته که از معماری 14 نانومتری استفاده می کرد بازده و کارایی بیشتری را ارائه کنند.

سامسونگ و کوالکام احتمالآً از تکنولوژی FoPLP (Fan-out Panel Level Package) برای تولید اسنپدراگون 830 و اگزینوس 8895 استفاده خواهند کرد. این کار باعث کم شدن نیاز این شرکت ها به استفاده از برد های چاپ شده خواهد شد که در نهایت منجر به کاهش هزینه ی تولید خواهد شد. همچنین این کار باعث خواهد شد تا بتوانند در طراحی ورودی ها و خروجی ها با دست باز تر کار کنند و همچنین قطر محصولات تولیدی نیز کاهش یابند.

کوالکام در پردازنده ی تولیدی امسال خود با مشکل گرما ی بیش از حد رو به رو بود. چیپست های اسنپدراگون 810 و 808 این شرکت از مشکل گرمای بیش از حد رنج می بردند. این شرکت امسال با چالش های زیادی مواجه خواهد بود از آن جایی که شرکتهای هواوی و LG در حال ساخت پردازنده های مخصوص خود هستند. اپل نیز ثابت کرده که با پردازنده ی A10 فیوژن عملکرد بسیار بهتری را ارائه می کند.

منبع:sammobile.com

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقد و بررسی Nokia 6

حدس بزنید که چه شرکتی به بازار برگشته