سامسونگ تایید کرد که 1.9 میلیون از گوشی های نوت 7 بازپس آورده شده اند و 23 گزارش جدید از انفجار آن ها تایید شده است

سامسونگ تایید کرد که 1.9 میلیون از گوشی های نوت 7 بازپس آورده شده اند و 23 گزارش جدید از انفجار آن ها تایید شده است

سامسونگ از همان اوایل هفته ی گذشته روند فراخوانی گوشی های نوت 7 را متوقف کرده بود، اما CPSC ( کمیسیون امنیت لوازم خانگی ) دیروز آن را رسمی کرد. این اتفاق باعث می شود تا سامسونگ فراخوانی دیگری را ترتیب دهد و اما برخلاف بار اول دیگر تعویضی در کار نخواهد بود.

شرکت سامسونگ در جریان فراخوانی اول بیش از 1 میلیون دستگاه از گوشی های نوت 7 را که دارای مشکل باتری بودند را تعویض کرده بود. با اعلام رسمی فراخوانی دوم از روز قبل تعداد گو.شی هایی که به شرکت سامسونگ پس فرستاده شد به 1.9 میلیون رسید که البته این عدد شامل هر دو مدل اصلی و تعویض شده ی گوشی های نوت 7 می شود.

در این زمان، تعداد گوشی های منفجر شده از تاریخ 15 سپتامبر 23 عدد بیشتر شده است. به گفته ی سامسونگ ، این شرکت تاکنون 13 گزارش سوختگی و 47 گزارش آسیب رساندن به وسیله ی گوشی های نوت 7 دریافت کرده است.

در اعلام فراخوانی قبلی در 15 سپتامبر این شرکت تایید کرده بود که 96 گزارش انفجار باتری در کشور آمریکا که شامل 26 گزارش سوختگی و 55 گزارش آسیب و خرابی مثل سوزاندن ماشین و گاراژ دریافت کرده است.

به دلیل اینکه سامسونگ تاکنون هیچ جزئیات رسمی از اینکه کدام یک از این گزارش ها متعلق به گوشی های قدیمی و کدام یک متعلق به گوشی های تعویض شده بوده است منتشر نکرده، بنابراین نمی توانیم ادعا کنیم که کدام یک از این گوشی ها بیشتر منفجر شده اند.

اگر شما هم یک گوشی نوت 7 در اختیار دارید و هنوز آن را پس نفرستاده اید، شدیدا به شما توصیه می کنیم که هر چه سریع تر این کار را انجام دهید. اگر شما بخواهید این گوشی را با یکی دیگر از گوشی های ساخت شرکت سامسونگ تعویض کنید، این شرکت 100 دلار به شما می دهد، اما بازهم با تعویض این گوشی با گوشی های سایر برند ها شرکت سامسونگ 25 دلار به شما می دهد.

منبع : phoneArena

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیاتک دو تراشه‌ جدید هیلیو پی ۲۳ و پی ۳۰ را با پشتیبانی از VoLTE دوگانه معرفی کرد

شرکت مدیاتک از دو پردازنده‌ی هشت هسته‌ ای