سامسونگ به خاطر مسئله ی نوت 7 پروژه های آینده ی خود را آرام تر دنبال می کند

سامسونگ به خاطر مسئله ی نوت 7 پروژه های آینده ی خود را آرام تر دنبال می کند

سامسونگ در بحران است و به خاطر این بحران مجبور است تا برنامه ها و پروژه های خود را با سرعت کم تری به پیش ببرد. در ادامه ی این خبر و جزئیات آن با تکفارس همراه باشید.

شکست مفتضحانه و غیر قابل باور گلکسی نوت 7 نه تنها ضرر های چند میلیون دلاری و حتی میلیارد دلاری به سامسونگ وارد نمود بلکه تمامی پروژه های ابتکاری و خلاقانه ی این شرکت را به عقب خواهد راند چرا که فعلاٌ تمامی تمرکز افراد در این شرکت بر روی حل بحران پیش آمده است. یک گزارش از کشور کره که امروز منتشر شده ادعا می کند که به دلیل بحران پیش آمده در مسئله ی گلکسی نوت 7 سامسونگ مجبور خواهد شد تا برنامه ها و پروژه های آینده ی خود همچون پروژه های مربوط به امنیت، پروژه های مالی، برنامه های توسعه ی اسکنر چشم آیریس(Iris)، برنامه ی توسعه ی فضای ابری این شرکت و حتی پروژه های مربوط به توسعه ی خودروهای الکترونیکی را به تعویق بیاندازد. تا همین لحظه نیز گزارشاتی ادعا کرده اند که به دلیل این که گلکسی نوت 7 تمام وقت سامسونگ را به خود اختصاص داده است این شرکت در حال مذاکره با شرکت خودروسازی فیات است تا قسمتی از شرکت خود را تا زمانی نا معلوم به ان ها واگذار کند.

عدم عرضه ی این گوشی همچنین تاثیر منفی ای بر روی طرح های سامسونگ مبنی بر توسعه ی ابزار های پوشیدنی ای که همراه با این گوشی عرضه شدند دارد. همچنین از تاثیر منفی این اتفاق بر روی خدمات و تکنولوژی های معرفی شده همراه با گلکسی نوت 7 نیز نباید چشم پوشی کرد. مسئله ی دیگر این است که سامسونگ هنوز نسخه ی جدید ساعت هوشمند خود را در صف عرضه دارد. با توجه به اینکه تمامی نگاه ها به گلکسی نوت 7 دوخته شده اند ممکن است سامسونگ با استقبالی که برای این ساعت پیش بینی می کرد روبه رو نشود. توسعه ی سرویس ها و قابلیت هایی همچون سرویس ابری سامسونگ و اسکنر چشم آیریس نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت چرا که گلکسی نوت 7 اولین گوشی سامسونگ بود که از این قابلیت ها بهره می برد. سامسونگ همچنین برنامه ریزی کرد بود در تعاملی با بانک ها بتواند اسکنر چشم آیریس را به عنوان امن ترین راه ممکن در تعاملات بانکی معرفی کند اما این مسئله نیز درهاله ای از ابهام قرار گرفته است چرا که سامسونگ دیگر گوشی ای با اسکنر چشم آیریس در طرح بازار ندارد.

تمامی پیشرفت های سامسونگ در این زمینه ها تنها سال آینده قابل مشاهده خواهد بود وقتی که این شرکت پرچم دار جدید خود یعنی گلکسی S8 را روانه ی بازار کند. باید تا آن موقع منتظر بمانیم و ببینیم که آیا سامسونگ هنوز هم به این تکنولوژی و سرویس ها ایمان دارد و یا ان ها نیز همراه با گلکسی نوت 7 به زباله دان تاریخ پیوستند.

نظر شما درباره ی این خبر چیست؟! آیا سامسونگ از این تکنولوژی ها در ادامه ی راه خود استفاده خواهد کرد؟! یا این تکنولوژی ها به پایان راه خود رسیده اند!؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

منبع:sammobile.com

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقد و بررسی Nokia 6

حدس بزنید که چه شرکتی به بازار برگشته