ARM و TSMC موفق به ساخت Cortex-A57 با تکنولوژی 16nm شدند

ARM و TSMC موفق به ساخت Cortex-A57 با تکنولوژی 16nm شدند

- دراخبار تکنولوژی, تکنولوژی آینده
32
۰

ARM و TSMC موفق به ساخت Cortex-A57 با تکنولوژی 16nm شدند

هسته های قدرتمند Cortex-A15 processor (در اس4) و آنچه مربوط به جدید ترین دست آورد های کوالکام و Snapdragon600(در اچ تی سی وان) می شد را فراموش کنید.chip designer های انگلیسی از ARM و TSMC اعلام کردند که توانستند Cortex-A57 processor را با تکنولوژی جدید شرکت TSMC یعنی FinFET و تکنولوژی ساخت 16 نانو متری به تولید برسانند که یک cpu 64 بیتی محسوب می شود.

گفته شده این project چیزی حدود ماه به طول انجامیده و به گفته یARM قوی ترین پردازنده ای محسوب می شود که تا الان ساخته اند.امکان استفاده تز این پردازنده در تبلت ها و گوشی های قدرتمند سال آینده وجود دارد و به احتمال زیاد این پردازنده در اسمارتفون های نسل بعد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

TSMC & ARM
این که ایم پردازنده در کدام محصول قرار خواهد گرفت سوال بسیار جالبی است که فکر کنیم فعلا جواب آن را نخواهیم گرفت،چون هنوز هم chip هایی مثل Tegra4,Snapdragon800 جای استفاده در محصولات مختلف را دارند و هنوز اسمارتفون هایی با آن ارئه نشده است. پردازنده هایی که بر پایه ی معماری Cortex-A57 ساخته می شوند،3 برابر قوی تر از پردازنده های نسل حاضر (در مقایسه با Cortex A15) خواهند بود،به طوری که اگر بخواهد پرفومنس پردازنده های حال حاضر را داشته باشد،باز هم 5 مصرف کمتری خواهد داشت. TSMC نیز اعلام کرده که قادر است این chip را به تولیدات انبوه برساند.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

الجی و ۱ می!

الجی و ۱ می! الجی طی یک دعوت