بررسی مرورگر اختصاصی سامسونگ

بررسی مرورگر اختصاصی سامسونگ

سامسونگ گوشی های هوشمند و تبلت های گلکسی خود را با نسخه هایی از برنامه های موجود عرضه می کند. این شرکت از برخی برنامه های اساسی مانند ماشین حساب، تقویم، ساعت، و گالری گرفته تا برخی از برنامه های پیشرفته تر مانند دوربین، نرم افزار ایمیل، و یک مرورگر وب را به طور اختصاصی ارائه می دهد. کسانی که بر این باورند که نرم افزار های اندرویدی باید برای تمامی گوشی ها در دسترس باشند با این سیاست های سامسونگ مخالفت می کنند، اما در بیشتر مواقع، این برنامه های اختصاصی قابلیت های بیشتر و عملکرد بهتری را نسبت به برنامه های اندروید موجود ارائه می دهند. امروز به این مرورگر وب  که همراه با گوشی های گلکسی می آید، نگاهی خواهیم داشت: سامسونگ اینترنت (Samsung Internet). این برنامه از زمان تولید گلکسی اس (Galaxy S) بخشی از دستگاه های این شرکت بوده، ولی ما هیچگاه توجه زیادی به آن نداشته ایم. ولی از آن جایی که بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند، ما تصمیم گرفتیم که در گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸+ نگاهی به آن بیاندازیم.

مرورگر وب سامسونگ اینترنت بر اساس آخرین موتور منبع باز وب کروم می باشد، و دارای ویژگی هایی است که مرورگر وب کروم آن ها را ندارد. برای شروع، شما می توانید به راحتی صفحات وب را ذخیره کرده تا بعدا آن ها را به صورت آفلاین مشاهده نمایید، قابلیتی که پیدا کردن آن در کروم سخت می باشد. این مرورگر دارای اطلاعات تاریخچه مرور بهتری نیز هست. به غیر اینکه مانند سایر مرورگر ها لیستی از صفحات وب را نشان می دهد، سامسونگ اینترنت یک تاریخچه ی مجزا از ویديو های مشاهده شده و فایل های دانلود شده نیز نمایش می دهد. این ویژگی بدرد بخوری است. برای مثال، شما می توانید به سرعت هر ویدیویی که قبلا تماشا کردید را با مراجعه به تاریخچه ویدیو ها به دوستتان نشان دهید. البته هیچ قابلیت ذخیره اطلاعات از پیش تعبیه شده ای ندارد، ویژگی ای که مردم از آنجایی که اینترنت همراه پرهزینه است، در بازار از آن استفاده می کنند.

بیایید در مورد مهم ترین بخش یعنی عملکرد مرور وب صحبت کنیم.  تجربه به من ثابت کرده که مرورگر وب سامسونگ سریع تر و کارآمد تر از گوگل کرومی است که بسیاری از مردم آن را ترجیح می دهند. این مرورگر دارای واکنش سریع تری نیز هست، مخصوصا روی گوشی های هوشمند سامسونگ. وقتی آن را با گوگل کروم در یک دستگاه مشترک مقایسه کردم، این مرورگر صفحات وب بیشتری را را در حافظه نگه می دارد، که منجر به کاهش دفعات بارگذاری مجدد صفحات وب می شود. همچنین گزینه ای برای افزودنی ها مانند مسدود کننده ها (بلاکر ها) و اسکنر کد کیو آر (QR) وجود دارد. شما قادر به دانلود یک مسدود کننده ی تبلیغات از فروشگاه گلکسی (Galaxy Store) هستید و در نتیجه می توانید آن را تنظیم کنید. با این حال من مترجم زبان از پیش تعبیه شده ی گوگل کروم را از دست داده ام. چنین قابلیتی در سامسونگ اینترنت وجود ندارد.

گزینه های بیشتر شامل یک حالت خصوصی است که می تواند با استفاده از بیومتریک هایی مانند شناساگر چشمی یا اثر انگشت، امن و قابل دسترسی شود. سامسونگ اینترنت می تواند مانند گوگل کروم ورود به سیستم و اعتبارات پرداخت شده را با استفاده از رمز عبور سامسونگ (Samsung Pass) با امنیت بالاتر ( در گلکسی اس ۸ و اس ۸+ با شناساگر چشمی و اثر انگشت کار می کند) به خاطر بسپارد. اگر فقط به این خاطر از گوگل کروم استفاده می کنید که می توانید بوک مارک های خود را با کروم روی دسکتاپتان همگام کنید، سامسونگ اینترنت این کار را برای شما انجام خواهد داد. یک برنامه ی افزودنی کروم، بوک مارک های شما را بین دسکتاپ و دستگاه گلکسی شما همگام نگه می دارد. با این حال، این برنامه تاریخچه را همگام سازی نمی کند. افزودنی کمک ویدیویی از پیش تعبیه شده امکان تغییر پسوند فیلم ها، چرخش صفحه نمایش، و یک گزینه برای فرستادن ویدیو به نمایشگر های نزدیک را به شما می دهد.

اگر شما چندین گوشی هوشمند و تبلت گلکسی داشته باشید، می توانید صفحه وبی که در یک دستگاه رها کردید را در دیگری دوباره انتخاب کرده و شروع به خواندن آن کنید. هر چند شما باید با هر دو دستگاه وارد حساب سامسونگ خود شوید، و همچنین از آنجایی که برنامه ی سامسونگ اینترنت نسخه ای برای سیستم عامل های دسکتاپ ندارد، شما قادر به انجام این کار در یک پی سی (PC) نخواهید بود. بر خلاف گوگل کروم، دکمه های هدایت (عقب و جلو)، زبانه ها (tabs)، خانه، و بوک مارک ها همه در پایین برنامه قرار دارند که به راحتی قابل دسترسی است. شما همچنین می توانید با حرکت چپ و راست کردن بر روی نوار پایین بین زبانه های موجود در این مرورگر جابجا شوید. و در آخر باید بگوییم که سامسونگ اینترنت از VR و محتوای ۳۶۰ درجه حمایت می کند، تا شما بتوانید چنین محتوای همه جانبه ی روی Gear VR (هدست واقعیت مجازی سامسونگ) خود را با یک گوشی هوشمند سازگار تماشا کنید.

در مجموع، من فکر می کنم که مرورگر وب سامسونگ اینترنت از برنامه های رقیب خود مانند گوگل کروم چیز های بسیار بیشتری ارائه می دهد، و در عین حال سریع تر و پاسخگو تر نیز هست. این مرورگر حتی روی دستگاه های نکسوس گوگل (Google Nexus) و پیکسل (Pixel) نیز کار می کند. سامسونگ در حال اضافه کردن قابلیت های بیشتری نیز می باشد، البته در خفا. تنها قابلیتی که من از کروم از دست داده ام ترجمه ی اتوماتیک زبان است. از‌ آنجایی که من مجبور هستم بسیاری از وبسایت های خارجی را برای اخبار فوری مشاهده کنم، چنین قابلیتی برای من بسیار مفید می باشد. در غیر این صورت، سامسونگ اینترنت یک مرورگر وب عالی است، مخصوصا اگر از چندین دستگاه سامسونگ استفاده می کنید( مانند یک تلفن و تبلت ). اگر به هر دلیلی هنوز از مرورگر وب سامسونگ استفاده نکرده اید، به شما توصیه می کنیم که آن را بررسی کنید.

نظر شما راجع به مرورگر سامسونگ اینترنت چیست؟ آیا این مرورگر پیش فرض شماست یا از کروم استفاده می کنید و هرگز به فکر استفاده از سامسونگ اینترنت نیافتاده اید؟ پاسخ هایتان را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نقاط قوت نقاط ضعف
سریع تر و کارآمد تر از گوگل کروم افزودنی کروم تاریخچه را همگام سازی نمی کند
مسدود کننده ی تبلیغات، اسکنر کد QR، و سایر افزودنی ها قابلیت ذخیره ی اطلاعات از پیش تعبیه شده ندارد
ورود به سیستم امن و خودکار با استفاده از رمز ورود سامسونگ  (Samsung Pass) مترجم زبان ندارد
تاریخچه ی مرور بهتر با وجود تفکیک تنظیمات سامسونگ پس (Samsung Pass) مرحله ی اضافه ای برای همگام سازی رمز عبور است
همگام سازی بوک مارک با گوگل کروم در دسکتاپ مرورگر سامسونگ برای دسکتاپ نداریم، در نتیجه همگام سازی بین پی سی و گوشی نخواهیم داشت.
جسچر هایی برای هدایت
پشتیبانی از VR و مختوای ۳۶۰ درجه
افزودنی کمک ویدیوی اختصاصی

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

محل قرارگیری حسگر اثر انگشت بر روی Galaxy Note 8 بسیار بد است!

ممکن است از قبل دیده باشید – آخرین