گوگل 3.5 میلیارد دلار به سامسونگ برای حق License پرداخت می‌کند

گوگل 3.5 میلیارد دلار به سامسونگ برای حق License پرداخت می‌کند

- درGoogle, Samsung, اخبار تکنولوژی
12
۰

گوگل چند وقت اخیر مشغول تازه کردن قرار داد های لایسنس های خود بوده است. چند روز پیش بود که گزارش داده شد این شرکت حدود 3 میلیارد دلار را به اپل پرداخت کرده است تا همچنان موتور جست و جوی پیش فرض بر روی تمام دستگاه های استفاده کننده از سیستم عامل آی او اس(iOS) باقی بماند. بر طبق گزارش جدیدی که از خبرگزاری های کره جنوبی منتشر شده است، این شرکت مبلغی را نیز به سامسونگ برای این کار پرداخت خواهد کرد. بر طبق این گزارش، سامسونگ حدود 3.5 میلیارد دلار را برای این که یک سال این لایسنس را تمدید کند دریافت خواهد کرد. در ادامه این خبر و جزئیات آن با تک فارس همراه باشید!

گوگل موتور پیش فرض جست و جو برای روی تمامی دستگاه های سامسونگی است و ویجت بزرگی نیز در صفحه اصلی محصولات این شرکت وجود دارد که روزانه بازدید کننده های بی شماری را به صفحات جست و جوی گوگل می کشاند. شاید پرداخت این مبلغ برای این مسئله کمی زیاد به نظر برسد اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که موتورهای جست و جوی گوگل هنوز هم بخش بسیار بزرگی از درآمد های این شرکت را تشکیل می دهند. این هزینه ای است که گوگل به هر حال باید پرداخت کند. بی شک گوگل ترجیح می دهد که 3.5 میلیارد دلار به سامسونگ پرداخت کند تا اینکه میزان بازدیدی که از بزرگ ترین تولید کننده گوشی های هوشمند در دنیا نصیب اش می شود را از دست بدهد.

سامسونگ در زمین تولید گوشی های هوشمند در دنیا، در جایگاه اول قرار دارد. برای سامسونگ نیز این مسئله باعث افزایش درآمد هایش خواهد شد برای همین معامله برای هر دو طرف سود به همراه خواهد داشت. نظر شما درباره این خبر چیست؟! نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقد و بررسی Nokia 6

حدس بزنید که چه شرکتی به بازار برگشته