آیا اپل سرعت آیفون‌های قدیمی را کم می‌کند؟

آیا اپل سرعت آیفون‌های قدیمی را کم می‌کند؟

- دراخبار تکنولوژی
22
۰

یکی از بزرگترین شایعاتی که چندی پیش فضای مجازی را پر  کرده بود؛ شایعه کم‌شدن سرعت آیفون‌های قدیمی همزمان با انتشار آیفون‌های جدید‌تر بود. افرادی که چنین ادعایی داشتند؛ معتقد بودند که این کار از قصد و به طور عامدانه توسط خود اپل و با عرضه و نصب جدیدترین iOS بر روی آیفون‌های گذشته انجام می‌پذیرد.

اگر بخواهیم با توجه به صحبت‌های چندین مصرف‌کننده اسمارتفون‌های اپل استناد کنیم؛ باید بگوییم متاسفانه چنین چیزی درست است؛ اما آیا مدرک مهم‌تری هم وجود دارد؟ طبق اطلاعات کمپانی گوگل بعد از اینکه اپل یک موبایل جدید به بازار عرضه می‌کند؛ میزان جستجوی کلمه “سرعت پایین آیفون” افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. اگر با توجه به این شواهد این شایعه را باور کنیم؛ می‌توان گفت که اپل این‌کار را برای متقاعد کردن مردم به خرید اسمارتفون جدیدترش انجام می‌دهد.

اما بگذارید به جای توجه به اظهارات خریداران و موتورجستجوی متعلق به شرکت رقیب، کمی علمی‌تر به این قضیه نگاه کنیم! Futuremark یک کمپانی مخصوص تولید بنچمارک‌های مختلف برای تست قدرت سخت‌افزاری است. این شرکت از سال گذشته تا کنون روی بیش از ۱۰۰ هزار آیفون مختلف مجهز به iOS 10، iOS 9 و iOS 11 آزمایش‌هایی را انجام داده است.

برای مثال Futuremark بر روی iPhone 5s، آخرین تلفن‌هوشمندی که از iOS 11 استفاده می‌کند، تست‌های متفاوت مربوط به عملکرد Cpu و Gpu را انجام داده و نتایج را از آپریل ۲۰۱۶ تا سپتامبر ۲۰۱۷ ثبت کرده است. این تست‌ها به خوبی نشان می‌دهد تمام صحبت‌ها مربوط به کم‌شدن سرعت آیفون‌های قدیمی فقط یک شایعه بوده است! طبق نتایج اعلام شده توسط این کمپانی، هیچگونه تغییری در عملکرد  iPhone 5s با سیستم‌عامل‌های مختلف و در طول این مدت زمان ایجاد نشده است.

جالب است بدانید که تمام این تست‌ها با شرایط یکسان بر روی iPhone 6، iPhone 6S و iPhone 7 انجام شده و تفاوتی در نتایج مشاهده نشده است. البته هرچه جلوتر برویم امتیاز داده شده به عملکرد Cpu و Gpu کاهش بسیار کمی را تجربه کرده‌اند. ؛ ولی همین کاهش امتیاز باعث نمی‌شود که سرعت تلفن‌هوشمند شما پایین بیاید.

در ادامه می‌توانید تصاویر مربوط به این تست‌ها را مشاهده بفرمایید.

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اپل در بلک فرایدی ۶ میلیون آیفون X فروخته است

هنوز آمار رسمی در مورد فروش جدیدترین و