تست باتری گوشی های موجود در بازار ( قسمت هشتم )

تست باتری گوشی های موجود در بازار ( قسمت هشتم )

- دراخبار تکنولوژی
33
۰

تست باتری گوشی های موجود در بازار ( قسمت هشتم )

یکی از اصلی ترین گزینه ها در حین فرآیند خرید اسمارت فون ها عملکرد باتری آن ها می باشد. خرید بهترین و قوی ترین اسمارت فون ها هم با بازده پایین باتری به هیچ وجه توصیه نمی شود. لذا تصمیم گرفتیم تا در سلسله مقالاتی نتایج بررسی های انجام شده بر روی باتری های گوشی های موجود در بازار را که در آزمایشگاه های معتبر GSMArena صورت گرفته است را به اطلاع شما نیز برسانیم. در ابتدا تصمیم من این بود که نتایج حاصل از بررسی گوشی های روز را قرار دهم اما بعد با توجه به این نکته که اولا زمان انجام این تست ها با زمان ورود گوشی ها به کشور ما اغلب دچار فاصله زیادی است و دوما با توجه به شرایط کنونی اقتصادی و بازار نابسامان ارز توان خرید بسیاری از گوشی های مدل روز برای اکثریت فراهم نیست تصمیم گرفتم تا این بررسی ها را از گوشی های قدیمی تر شروع کنیم که هم در بازار کشور ما موجود می باشند و هم اینکه گوشی هایی با قیمت های مناسب تر نیز در بین آن ها دیده می شود و دست کاربران برای خرید بازتر می باشد و سپس به گوشی های روز بازار و مدل های جدید تر برسیم. در هر قسمت ما به بررسی تست های باتری  2 گوشی در سه قسمت ” مدت زمان دوام باتری در مکالمه، مدت زمان دوام باتری در وب گردی و مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو” می پردازیم. با تک فارس و این سلسله مقالات همراه باشید.

مجموعه هشتم : تست باتری گوشی های  Nokia Lumia 900 و HTC One V

 

تست باتری گوشی  HTC One V

HTC One V به صفحه نمایش 3.7 اینچی با رزولوشن 800 در 480 مجهز می باشد. پردازنده این گوشی هوشمند مدل تک هسته ای Qualcomm MSM8255 Snapdragon با فرکانس کاری یک گیگاهرتز برای هر هسته و چیپست گرافیکی Adreno 205  می باشد در نهایت 512 مگابایت نیز حافظه رم دارد. سیستم عامل این اسمارت فون اندروید با ویرایش بستنی حصیری (v4) می باشد و در نهایت باتری این اسمارت فون مدلی 1500 میلی آمپری می باشد. البته همانطور که می دانید با آپدیت نسخه اندروید بهبود های زیادی در عملکرد گوشی اتفاق می افتد و مسلما یکی از نتایج این آپدیت ها نیز بهبود وضعیت باتری می باشد. نسخه حاظر در این تست مجهز به همان ویرایش اولیه بستنی حصیری می باشد.

 htc-one-v

همانطور که در تست ها مشاهده می کنید مدت زمان دوام باتری در مکالمه چیزی حدود ده ساعت است که می توان نتیجه گرفت با توجه به میانگین حدود هشت ساعت برای اسمارت فون ها این گوشی در این قسمت نتیجه ای بسیار عالی را کسب نموده است پس مطمئنا این گوشی کسانی که دائما در طول روز سرگرم مکالمه هستند را راضی نگه می دارد.  HTC One V در تست مدت زمان دوام باتری در وب گردی  نتوانسته نتیجه ی نسبتا خوب شش ساعت و چهل و نه دقیقه کسب کند و به نوعی می توان گفت در این قسمت این محصول اچ تی سی موفق ظاهر شده است. در بخش مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو نتیجه برای HTC One V به  شکل ضعیف تری رقم می خورد و HTC One V موفق می شود زمان پنج ساعت و بیست دقیقه را برای خود ثبت کند. در اصل نتیجه این تست آنچنان راضی کننده نمی باشد و برای این اسمارت فون به نظر ضعیف می رسد. در نهایت باید گفت بر اساس نتایج این تست ها HTC One V گوشی موفقی در زمینه عملکرد باتری می باشد و نتایج تست های آن راضی کننده می باشد (به غیر از نتیجه تست ” مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو “). در نهایت در صورتی که به طور متوسط روزانه حدود یک ساعت با گوشی خود هر یک از سه فعالیت مورد نظر را انجام دهید HTC One V حدود سی و یک ساعت برای شما شارژ نگه می دارد که زمانی نسبتا ضعیف است. البته در حال حاظر به شما خرید این گوشی را توصیه نمی کنیم. چون هم اینکه این گوشی از لیست حمایت های اچ تی سی تقریبا خارج شده است و هم اینکه برخی از نسخه های این گوشی در ابتدای عرضه مشکلات بسیار زیادی را با وای فای داشتند.

تست باتری گوشی  Nokia Lumia 900

Nokia Lumia 900 به صفحه نمایش 4.33.7 اینچی با رزولوشن 800 در 480 مجهز می باشد. پردازنده این گوشی هوشمند مدل تک هسته ای Qualcomm APQ8055 Snapdragon با فرکانس کاری 1.4 گیگاهرتز برای هر هسته می باشد و چیپست گرافیکی آن نیز مدل Adreno 205 می باشد. در نهایت 512 مگابایت نیز حافظه رم دارد. سیستم عامل این اسمارت فون ویندوز فون (ویرایش Microsoft Windows Phone 7.5 Mango) می باشد و در نهایت باتری این اسمارت فون مدل 1830 میلی آمپری می باشد. البته همانطور که می دانید با آپدیت نسخه ویندوز فون بهبود های زیادی در عملکرد گوشی اتفاق می افتد و مسلما یکی از نتایج این آپدیت ها نیز بهبود وضعیت باتری می باشد. نسخه حاظر در این تست مجهز به همان ویرایش اولیه می باشد اما هم اکنون نسخه 7.8 برای آن موجود می باشد.

 lumia-900

همانطور که در تست ها مشاهده می کنید مدت زمان دوام باتری در مکالمه پنج ساعت و پنجاه و سه دقیقه می باشد که با توجه به میانگین حدودا هشت ساعتی برای اکثر اسمارت فون ها این گوشی بسیار ضعیف عمل کرده است و به هیچ وجه نمره قابل قبولی را کسب نمی کند و نتیجه آن مایوس کننده کننده می باشد. زمانی که نوبت به تست دوم یعنی مدت زمان دوام باتری در وب گردی می رسد این اسمارت فون با کسب مدت زمان چهار ساعت و ده دقیقه بسیار خجالت زده می شود و البته از فرط خجالت چند باری هم قصد انصراف از ادامه تست ها را می دهد که با پادرمیانی ما قضیه ختم به خیر می شود و همچنان Nokia Lumia 900 در تست ها باقی میماند! در بخش مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو علت قصد Nokia Lumia 900 از انصراف کاملا مشخص می شود! این گوشی باز هم در این تست خراب می کند تا ثابت کند فقط در زنگ خوردن استاد است! Nokia Lumia 900 در این قسمت توانست میزان زمان پنج ساعت و هجده دقیقه را برای خود ثبت کند که با کمی ارفاق می توان لقب افتضاح را به آن داد! در نهایت زمان استند بای گوشی باز هم عددی ضعیف و مایوس کننده می باشد. در صورتی که به طور متوسط روزانه حدود یک ساعت با گوشی خود هر یک از 3 فعالیت مورد نظر را انجام دهید Nokia Lumia 900 حدود بیست و نه ساعت برای شما شارژ نگه می دارد که زمانی متوسط برای Nokia Lumia 900 می باشد. اگر در انتخاب اسمارت فون به اولویتی همچون باتری اهمیت می دهید به محض روئت این اسمارت فون در جهت مخالف مقابله با آن فرار کنید و به هیچ وجه به پشت سرتان نگاه نکنید!

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

با آپدیت گلکسی اس 5 از دوربین و سنسور اثر انگشت سریعتر لذت ببرید

برای نسخه بین المللی گلکسی اس 5 هم