رابط کاربری iOS7 و ایجاد مشکلات برای برنامه های قدیمی

رابط کاربری iOS7 و ایجاد مشکلات برای برنامه های قدیمی

- دراخبار تکنولوژی
35
۰

رابط کاربری iOS7 و ایجاد مشکلات برای برنامه های قدیمی

رابط کاربری iOS7 و ایجاد مشکلات برای برنامه های قدیمی

به تازگی نسخه آزمایشی هفتمین نسل از سیستم عامل iOS اپل، با شکل و شمایلی جدید منتشر گردیده است!

رابط کاربری تازه iOS 7، در کنار مزایا و زیبایی های چشم گیر بسیاری که با خود برای چشم انتظاران به ارمغان آورده است، با عیب های فراوانی نیز روبرو است که شاید حاضر باشید تا منتشر شدن برنامه های جدید برای این نسخه، از همان نسل های قبلی بهره جویید.

کسانی که از نسخه بتای سیستم عامل iOS 7 برروی آی فون یا آی پد خود بهره جستند، متوجه ناهماهنگی تازه ای بین رابط کاربری این نسخه با برنامه های نصب شده بر روی آن شدند! اگر از برنامه هایی که برای نسل های گذشته سیستم عامل iOS اپل طراحی و تولید شده اند بر روی نسخه بتا نسل جدید این سیستم عامل استفاده نمایید، متوجه این ناهماهنگی خواهید گشت و ظاهر برنامه های قبلی، بسیار قدیمی و بد جلوه خواهند کرد!

مسلما این ناسازگاری، مربوط به رابط کاربری سیستم عامل iOS خواهد بود و به برنامه نویسان نیز ضررهای جبران ناپذیر و بسیاری وارد خواهد آورد! چراکه کاربرانی که از سیستم عامل iOS 7 برروی وسایل اپلی خود بهره می جویند، به استفاده از برنامه هایی با ظاهری ناسازگار با این سیستم عامل راغب نخواهند شد و میزان فروش چنین اپلیکیشن هایی رو به کاهش فراوان خواهد گذاشت.

اپل نیز دست توسعه دهندگان را برای به روزرسانی رابط کاربری نرم افزارهای خود با به تعویق انداختن تاریخ نسخه نهایی iOS باز گذاشته است و انتظار دارد تا توسعه دهندگان، به آپدیت رابط کاربری و تطابق آن با رابط کاربری آی اواس تن داده و تا قبل از پاییز بر روی سر و صورت برنامه های خود، دستی کشانند!

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

با آپدیت گلکسی اس 5 از دوربین و سنسور اثر انگشت سریعتر لذت ببرید

برای نسخه بین المللی گلکسی اس 5 هم