قیمت خارق العاده اولین رایانه شرکت اپل

قیمت خارق العاده اولین رایانه شرکت اپل

قیمت خارق العاده اولین رایانه شرکت اپل

طبق گزارش های منتشر شده این رایانه قدمت سی ساله دارد که در آن زمان توسط دو جوان جویای نام به نام های استیو جابز و استیو وزنیاک طراحی شده است . این در حالی است کارایی این رایانه از ماشین حساب های امروزی بسیار کمتر است . اما به دلیل قدیمی بودن آن و علاقه میلیون ها نفر به مدیر سابق کمپانی اپل یعنی استیو جابز این رایانه طرفدار زیادی پیدا کرده است .

قیمت خارق العاده اولین رایانه شرکت اپل

این محصول با نام Apple 1 نخستین بار در سال ۱۹۷۶ ساخته شده و درواقع این رایانه به عنوان پدربزرگ همه ی مدل های رایانه های از جمله : مک، آیفون و آی پد به حساب می آید . با توجه به اینکه قیمت این محصول حدود ۶۶۶ هزار دلار بود اما امروزه با توجه به قدیمی بودن این رایانه حدود نیم میلیون دلار افزایش قیمت داشته است که قرار است بزودی در یک حراج در شهر نیویورک به مزایده گذاشته شود. به نقل از یکی از علاقمندان ، این محصول بخش مهمی از تاریخ را تسخیر کرده است که با ورودش باعث انقلابی در تاریخ رایانه ها شده است .

قیمت خارق العاده اولین رایانه شرکت اپل

از ویژگی های پنهان شده در این شگفتی تاریخی می توان به حافظه ۸ کیلوبایتی و وزن بالای ۸ کیلوگرم آن اشاره کرد که امروزه این ظرفیت حافظه با توجه پیشرفت تکنولوژی یک میلیونیوم متوسط رایانه ها می باشد . از این رایانه تنها ۲۰۰ عدد در جهان تولید شده است که ماه گذشته به ارزش ۶۷۱۴۰۰ دلار فروخته شد . اما طبق گزارش ها امروزه فقط ۳۰ تا ۵۰ عدد در جهان باقیمانده است .

0

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

[خاطره ۱۳۹۲] معرفی سایت تکفارس در شبکه سه

سایت تکفارس به عنوان یکی از وب سایت