پژوهشکده داده‌های فضایی ایجاد می‌شود

پژوهشکده داده‌های فضایی ایجاد می‌شود

- دراخبار تکنولوژی
19
۰

پژوهشکده داده‌های فضایی ایجاد می‌شود

قرار است که برای فعالیت‌های بیشتر این پژوهشکده تلسکوپی مدرن و با قدرت بالا به منظور مشاهده بیشتر فضا تهیه و در جای مناسبی نصب شود.


سرپرست سازمان فضایی ایران گفت: پژوهشکده داده‌های فضایی با هدف گسترش فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه هوافضا ایجاد می‌شود.

به گزارش ایتنا دکتر ‘حمید فاضلی’ در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در حال حاضر گروه پژوهشی در سازمان فضایی مشغول به فعالیت است که قرار است که ظرفیت‌های علمی و پژوهشی این گروه افزایش یابد و با مجوز وزارت علوم، تحقیقات وفناوری به پژوهشکده تبدیل شود.
وی درمورد نحوه فعالیت این پژوهشکده گفت: فعالیت‌های این پژوهشکده با دیگر پژوهشکده‌ها هم پوشانی نخواهد داشت زیرا پژوهشکده‌های دیگر بیشتر محصول محور و ماموریت گرا هستند و این درحالیست که پژوهشکده داده‌های فضایی ، تحقیقاتی است و حتی نیاز به تجهیزات فوق العاده ندارد و با تلسکوپ آماتوری نیز می‌تواند به فعالیت‌های تحقیقاتی خود ادامه دهد.

سرپرست سازمان فضایی خاطرنشان کرد : قرار است که برای فعالیت‌های بیشتر این پژوهشکده تلسکوپی مدرن و با قدرت بالا به منظور مشاهده بیشتر فضا تهیه و در جای مناسبی نصب شود.

وی تاکید کرد که سازمان فضایی توجه خاصی به تمامی حوزه‌های فضایی دارد و به همت کارشناسان این سازمان به زودی در پژوهشگاه فضایی، گروه‌های پژوهشی علوم و اکتشافات فضایی ایجاد می‌شود.

وی در مورد گشایش رصدخانه مرکز فضایی البرز گفت: این رصدخانه یکی از رصدخانه‌های بزرگ استان البرز و یکی از پنج رصدخانه بزرگ کشور است که با استفاده از آن می‌توان به رصد کهکشان راه شیری و نیز اجرام سماوی پرداخت.

سرپرست سازمان فضایی خاطرنشان کرد : همچنین با استفاده از امکانات و تجهیزات این رصدخانه می‌توان به مطالعه و رصد اجرام نزدیک به زمین و ماهواره‌های که از فضای کشور عبور می‌کنند، پرداخت و تصاویری از آنها تهیه کرد.

منبع:ایتنا

0

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً حاصل جمع زیر را به عدد را قرار بدهید. *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Xperia™ XZ Premium شگفت‌انگیزِ Sony با قابلیت ویدیوی با حرکت بسیار آهسته برای نخستین‌بار در یک تلفن هوشمند

بارسلونا، کنگرهٔ جهانی موبایل، ۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۷- Sony