حافظه فلش 16 نانومتری میکرون

حافظه فلش 16 نانومتری میکرون

حافظه فلش 16 نانومتری میکرون

شرکت Micron Technology اعلام کرده است که فناوری 16 نانومتری در دست توسعه اش، این شرکت را قادر خواهد ساخت که کوچکترین چیپ حافظه (MLC) فلش 128-گیگابیتی را بسازد.

فناوری محاسباتی 16 نانومتری نه تنها انقلابی در عرضه حافظه فلش محسوب می شود بلکه پیش رفته ترین فناوری در زمینه نیمه هادی ها محسوب می شود. این فناوری میکرون را در راس قله ابزارهای ذخیره سازی قرار می دهد و به تبع آن موجب ایجاد فناوری های جدیدتر و بهتر می شود.

a1

چیپست فلش 128 گیگابیتی میکرون می تواند در ابزارهایی مانند SSD، حافظه های فلش، تبلت ها، دستگاه های فوق باریک، گوشی های هوشمند و دیتاسنتر های ابری استفاده شود. این حافظه جدید بیشترین تعداد بیت در میلی متر مربع را ارائه می دهد و علاوه بر آن ارزان ترین چیپست حال حاظر محسوب می شود. قسمت جالب ماجرا این جاست که این فناوری جدید به راحتی می تواند SSD هایی با ظرفیت 6 ترابایت تولید کند!

گلن هاوک (Glen Hawk) نائب رئیس NAND Solutions Group شرکت میکرون در این باره گفت:

تیم اختصاصی مهندسی ما با تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر برای ارائه کوچکترین و پیشرفته ترین فناوری فلش کار کرده است. خریداران ما همواره تقاضای ظرفیت حافظه بیشتر در ابعاد کوچکتر را داشته اند و اکنون به وسیله این فناوری می توان به خواسته آن ها پاسخ داد.

شرکت میکرون هم اکنون با شرکای خود در حال نمونه سازی از این چیپست 128 گیگابیتی می باشد و قصد دارد در سه ماهه آخر 2013 بازار 16 نانومتری را در دست گیرد. میکرون هم چنین خط تولید SSD های اختصاصی خود را بر پایه این MLC های جدید راه اندازی کرده است که انتظار می رود در سال 2014 اولین محصولات خود را وارد بازار کند.

 

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سومین قاتل گیگابایت با چیپست X79

مادربرد G1.Assassin 3 که در زمره حرفه ای